РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798432<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дейко Р. Д. 
Експериментальне вивчення церебропротекторних та психотропних властивостей нових циклічних і лінійних олігопептидів : автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 14.03.05 / Р. Д. Дейко; Національний фармацевтичний університет. - Харків, 2017. - 23 c. - укp.

Дисертація присвячена експериментальному вивченню нейротропних ефектів низки олігопептидів та обґрунтуванню доцільності їх використання у терапії гострих порушень мозкового кровообігу, хвороби Альцгеймера та депресії. За результатам и скринінгу на моделях необоротної білатеральної каротидної оклюзії, нормобаричної гіпоксичної гіпксії з гіперкапнією та гострої асфіксії визначено перспективні сполуки: KK-1 (Acetyl-(D-Lys)-Lys-Arg-Arg-Amide) та КК-5 (AcetyKD-Lys)- Lys-(D-Arg)-Arg-Amide), дипептиди DKP-9 (cyclo(Pro-Ala)) KRP(c) і (cycto(Tyr-Arg). При поглибленому вивченні встановлено здатність редукувати неврологічний та когнітивний дефіциту щурів з церебральною ішемією, відновлювати їх рухову активність. Для окремих пептидів встановлено ноотропні, седативні, анксіолітичні, антидепресанті, актопротекторні та алкопротекторні властивості, здатність модулювати центральну холін-, ГАМК-, пурин- та моноамінергічні нейрсггрансмітгерні системи. Лідери дослідження - пептиди КК-1 та КК-5. Вони відновлюють церебральний та системний кровообіг у щурів із ішемією-реперфузією головного мозку, зменшують його набряк, нормалізують цитоархітектоніку кори великих півкуль та мозочку. КК-1 запобігає нейродеструкції та нейроапоптозу при гострому порушенні мозкового кровообігу у щурів, знижуючи рівні білка Б-100 та нейрон-специфічної енолази у крові, а також кількості фрагментованої ДНК у нейронах кори великих півкуль. Захисний ефект пептидів-лідерів КК-1 та КК-5 при ГПМК супроводжується виразними цитокін-опосередкованими протизапальними та нейротрофічними властивостями. Доведено ефективність пептиду КК- 1 для лікування хвороби Альцгеймера у щурів: він редукує неврологічний дефіцит, покращує когнітивні властивості, сприяє накопиченню ацетилхоліну у синаптосомах холінергічних нейронів, захищає нейрони від дегенерації та знижує накопичення Р- амілоіду у головному мозку. Результати доводять перспективність подальшої розробки нових церебропротекторних та психотропних засобів, зокрема, на основі тетрапептиду КК- 1.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.702-2 + Р627.703-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435937 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського