РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798531<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Меркулова І. О. 
Вплив антитромботичної терапії на фосфоліпіди мембран еритроцитів та тромбоцитів крові у хворих на ішемічну хворобу серця в поєднанні з фібриляцією передсердь : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.11 / І. О. Меркулова; Національний медичний університет імені О. О. Богомольця. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Увагу приділено проблемі вибору оптимальної схеми антитромботичної терапії у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) в поєднанні з фібриляцією передсердь (ФП) на основі урахування патогенетичної ролі змін показників жирнокислотного спектру фосфоліпідів мембран еритроцитів та тромбоцитів в механізмі розвитку різних клінічних форм фібриляції передсердь. Встановлено особливості жирнокислотного спектру фосфоліпідів мембран еритроцитів та тромбоцитів крові у хворих на ІХС без порушень серцевого ритму та в поєднанні з різними клінічними формами ФП. Вивчено зміни жирнокислотного спектру фосфоліпідів мембран еритроцитів і тромбоцитів на фоні відновлення синусового ритму. Виявлено кореляційні зв'язки між кількістю надшлуночкових екстрасистол та жирнокислотним спектром фосфоліпідів мембран тромбоцитів у хворих на ішемічну хворобу серця з пароксизмальною та персистуючою формами фібриляції передсердь після відновлення синусового ритму. Показано, що хворим на ішемічну хворобу серця в поєднанні з пароксизмальною та персистуючою клінічними формами ФП є доцільним призначення схеми медикаментозної терапії, що включає в себе використання ривороксабану, а хворим на ішемічну хворобу серця в поєднанні з постійною формою фібриляції передсердь призначення схеми фармакотерапії, що включає варфарин, є бажанішим.Зауважено, що хворим на ішемічну хворобу серця з фібриляцією передсердь з вихідним збільшенням відносного вмісту пальмітинової та олеїнової кислот, зменшенням стеаринової кислоти в фосфоліпідах мембран еритроцитів та ліноленової кислоти в фосфоліпідах мембран тромбоцитів призначення ривароксабану є доцільнішим, бо асоціюється зі зменшенням тривалості пароксизму фібриляції передсердь. У разі зниження відносного вмісту арахідонової кислоти в фосфоліпідах мембран тромбоцитів призначення варфарину сприяє нормалізації жирнокислотного складу мембран.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-52 + Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436001 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського