РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798582<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гамалія К. М. 
Інформативний потенціал архітектурно-урбаністичного канону в становленні культури міського простору : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознавства : 26.00.01 / К. М. Гамалія; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 32 c. - укp.

Присвячено з'ясуванню особливостей формування в міській культурі Стародавнього світу і Раннього Середньовіччя константно-змінюваних матеріальних і художніх явищ, що можуть бути пояснені за допомогою вперше введеного у науковий обіг поняття "архітектурно-урбаністичний канон", тобто відносно стійкого організованого корпусу архітектурно-містобудівних форм, здатних до трансформації. Архаїчне місто у роботі постає як просторова модель художньої картини світу з потенційними можливостями накопичення, збереження та трансляції інформації про історію свого формування і розвитку. Вперше до мистецтвознавчого аналізу міського середовища включено розгляд особливостей садово-паркового мистецтва як складової архітектурно-урбаністичного канону, а концепцію міста-саду розглянуто як територію спасіння від урбанізації та екологічної кризи. Модель канону базується не на відмінності, а на подібності та єдності окремих містобудівних утворень, багатофункціональних, але схожих характером впливу на людину. Впроваджено поняття "жанр" стосовно конкретних матеріальних і духовних явищ, у яких відбиваються загальний спосіб життя людей певного історичного часу і конкретної території, їхні ментальні особливості, естетичні уявлення та цінності. Архітектурно-урбаністичний канон одержав визначення як: 1) відносно стійка матеріально організована сума архітектурно-містобудівних форм, що ґрунтується на їхньому варіативному повторенні; 2) доречна, логічно обумовлена основа або міра, якої дотримуються зодчі, не дозволяючи собі виходити за певні межі і дотримуючись у всьому середини і помірності; 3) вироблений сумісними зусиллями архітектора і замовника технологічний прийом для створення архітектурних форм й архітектурно-містобудівних ансамблів, що ґрунтується на повторенні цих форм в різний, але одноманітний спосіб, водночас або послідовно упродовж певного часу, за певних умов і на певній території.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(0)3/4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435646 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського