РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798593<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Новікова В. О. 
Просторова організація мезофауни ґрунту арени долини р. Дніпро : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / В. О. Новікова; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2018. - 23 c. - укp.

Просторова організаціяї мезопедобіонтів є однією зі складових подальшого аналізу їх ролі у функціонуванні біогеоценозів. Дослідження ґрунтової мезофауни проводилися з метою встановлення зв'язку між екоморфічною структурою ґрунтової мезофауни угруповань різних біогеоценозів катени на арені р. Дніпро (Природний заповідник "Дніпровсько-Орільський"), характеристиками ґрунту і рослинного покриву на таких експериментальних полігонах: в'язо-осокірник з розхідником; піщаний степ; луг; болото; чорнокленовий дубняк з грястицею (балка Орлова). Визначено, що тренди мінливості структури метаугруповання мезопедобіонтів залежать від таких градієнтів, як трофність і вологість едафотопу. Багатовимірне шкалювання показало актуальність у структуруванні метаугруповання мезопедобіонтів таких факторів, як режим аерації едафотопу і карбонатності ґрунтів. Дискримінантний аналіз дав змогу встановити, що фактори, які диференціюють екологічні умови для різних пробних площ, мають складну природу. Ключовий аспект диференціації чутливий до рівня азотного живлення едафотопу і режиму змінності зволоження. Таким чином, екоморфи ґрунтових тварин відображають основні аспекти структурної організації їх угруповань і можуть виступати як інформаційно цінні індикатори властивостей і режимів ґрунту як середовища існування біоти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*805.6-658.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського