РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798664<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Величко В. О. 
Ефективність мікроелементів у формуванні механізмів захисту організму за впливу стресових факторів середовища / В. О. Величко // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 61-66. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Аналіз даних літератури і результатів власних досліджень свідчать, що навіть при інтенсивному вирощуванні тварин, із застосуванням збалансованої годівлі і утриманні їх у відповідності до технології, практично неможливо уникнути стресових станів. Особливо, надмірне техногенне навантаження на агроекосистеми зумовлює також негативний вплив і на життєдіяльність тварин. До чинників, що зумовлюють зниження імунного статусу і виникнення імунної патології у тварин, належать: індустріальна технологія вирощування тварин, хімізація в рослинництві і тваринництві, техногенний тиск, незбалансованість раціону за поживними і біологічно активними речовинами. При цьому зростає вплив на організм важких металів, які витісняють із тканин організму біогенні елементи, зокрема мікроелементи і замінюють їх в метаболічних процесах, що є потенційною передумовою розвитку оксидаційного стресу. Сам механізм розвитку стрес-реакції організму тісно пов'язаний з активністю ПОЛ (перекисне окиснення ліпідів) і депресією антиоксидантного потенціалу. За цих умов особливого значення набуває здатність організму мобілізувати захисно-пристосувальні можливості у відповідь на дію негативних факторів. Утримання продуктивних тварин у несприятливих умовах, незбалансована годівля є складовими іммобілізаційного стресу, який зумовлює зменшення їх продуктивності, впливає на відтворювальну функцію, виникнення порушень метаболічно-функціонального характеру, зниження неспецифічної і специфічної резистентності організму (Fedoruk & Kravtsiv, 2003; Velychko, 2008; Velychko, 2011). За умов техногенного навантаження на довкілля, відповідно і тварин - перспективною є розробка ефективних методів регуляції активності ферментативної системи антиоксидантного захисту з допомогою біологічно-активних речовин, зокрема мікроелементів. Результати досліджень підтверджують, що це позитивно впливає на формування продуктивних і адаптивних властивостей тварин. Система антиоксидантного захисту є необхідною ланкою неспецифічних реакцій організму, складовою процесів його адаптації до умов середовища, компонентом нормальної життєдіяльності, фактором збереження гомеостазу. Широке розповсюдження імунодефіцитів і з'ясування основних ланок їх патогенезу загострили проблему регулювання розладів імунної системи. Тому знання закономірностей формування імунного статусу організму тварин, особливо в ранній постнатальний період, має значення при розробці методів корекції імунодефіцитного стану, антиоксидантного захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + П528

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського