РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798670<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коцюмбас І. Я. 
Встановлення параметрів гострої і підгострої токсичності присипки на основі йодоформу / І. Я. Коцюмбас, І. П. Патерега, В. І. Кушнір, М. І. Жила, С. Я. Мартиник, М. М. Чудяк // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 103-109. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Наведено результати встановлення параметрів гострої і підгострої токсичності присипки на основі йодоформу. Параметри гострої токсичності препарату йодомін визначали на 30 білих мишах 2 - 3-місячного віку, масою 20 - 23 г та 30 білих щурах, віком 2 - 3 міс., масою 170 - 190 г. Препарат вводили внутрішньошлунково одноразово, попередньо розчинивши у воді. В результаті проведених досліджень з визначення гострої токсичності за перорального введення встановлено, що після введення препарату в дозах 1000, 3000 і 5000 мг/кг всі тварини залишалися живими. Змін в клінічному стані тварин дослідних груп не спостерігали. ЛД50 присипки йодомін є більшою за 5000 мг/кг. У проведених дослідженнях загибелі тварин не виявлено, відповідно, препарат відноситься до IV класу токсичності (малотоксичні речовини). Дослідження з визначення гострої нашкірної токсичності йодоміну проводили відповідно до вимог ОЕСД № 402 (Acute Dermal Toxicity: Fixed Dose Procedure, 2017). У проведених дослідженнях встановлено, що нашкірне нанесення присипки йодомін у дозі 2000 мг/кг маси тіла не викликало загибелі, появи токсичних явищ. Згідно з УГС (GHS), препарат відноситься до 5 категорії. При вивченні підгострої токсичності препарат вводили внутрішньошлунково щоденно, попередньо розчинивши у воді. На 4-ту добу досліду, у двох дослідних групах виявлено достовірне зменшення маси серця, що може бути пов'язаним з функціональним навантаженням, а у 2 групі (5-кратна терапевтична доза), поряд з тим, достовірне збільшення маси печінки, знижується концентрація гемоглобіну в еритроциті, креатиніну в крові, підвищується активність АлАТ. Для визначення шкідливої дії присипки йодомін, на слизову оболонку ока було використано 3 кролі, яким препарат вносили в дозі 2 краплі у кон'юнктивальний мішок лівого ока. Оцінку шкідливої дії речовини на слизову оболонку очей проводили за появою вираженої гіперемії, набряку, виділень, згідно з бальною системою. При нанесенні суспензії на слизову оболонку ока встановлено, що через 24 - 48 год. препарат не викликає подразнюючої дії. Гіперемії, набряку та змін у судинах досліджуваний засіб також не викликає. Встановлено, що присипка йодомін не викликає шкідливої дії на слизові оболонки ока.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 йодомін

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського