РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798673<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір І. М. 
Вплив солей полігексаметиленгуанідину на мікробіологічні показники води / І. М. Кушнір, Г. В. Колодій, В. І. Кушнір, С. Д. Мурська, І. С. Семен, У. З. Бербека // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 126-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено питання застосування дезінфікуючого засобу, виготовленого на основі солей полігексаметиленгуанідин-гідрохлориду (ПГМГ-гідрохлориду) та полігексаметиленгуанідин-фосфату (ПГМГ-фосфату), для знезараження води. Вода відіграє одну з найважливіших ролей практично у всіх процесах життєдіяльності. Вона входить до складу крові, бере участь в роботі кровоносної системи, доставляючи до органів поживні речовини і кисень, бере участь у процесах окиснення, гідролізу та інших реакціях міжклітинного обміну, формує середовище для підтримки здорової мікрофлори травного тракту, що забезпечує ефективне розщеплення поживних речовин за оптимальної кількості ферментів. Доброякісна питна вода маэ бути безпечною в епідемічному відношенні, не повинна містити патогенних мікробів, вірусів та інших біологічних включень, має бути нешкідливою за хімічним складом, мати добрі органолептичні властивості і бути прозорою, без кольору, не мати будь-якого присмаку або запаху. Якість води оцінюють за загальним мікробним забрудненням та кількістю бактерій групи кишкових паличок в 1 см<^>3 води, а також термостабільних кишкових паличок (фекальних коліформ) в 100 см<^>3 води, патогенних мікроорганізмів і числом коліфагів. У результаті проведених досліджень було встановлено, що застосування дезінфікуючого засобу у 0,2 % концентрації не сприяло зменшенню загального мікробного забруднення води. Зокрема, ефективність при цьому, за 1, 2 та 3-годинної експозиції, становила, відповідно, 57, 62 та 68 %. Після застосування дезінфікуючого засобу у 0,3 % концентрації ефективність його застосування становила за 1 год - 69 %, 2 год - 82 %, 3 год - 100 %. Було встановлено, що застосування дезінфікуючого засобу, створеного на основі солей ПГМГ, у 0,4 % концентрації сприяло зменшенню загального мікробного забруднення води. При цьому ефективність за 1, 2 та 3 годинної експозиції становила, відповідно, 73, 86 та 100 %. Отже, застосування дезінфікуючого засобу, що у своєму складі містить солі ПГМГ, у 0,3 % концентрації за 3-годинної експозиції виявилась оптимальнішою, що сприяло зменшенню загального мікробного забруднення води.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського