РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кушнір І. М. 
Мікробіологічний моніторинг меду / І. М. Кушнір, І. С. Семен, Г. В. Колодій, С. Д. Мурська, В. І. Кушнір, У. З. Бербека // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 131-136. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Наведено результати вивчення мікробіологічних показників меду як одного з важливих чинників, що впливає на якість та безпеку харчового продукту. Визначено кількісний та якісний склад мікрофлори меду різних регіонів України та вивчено чутливість виділених культур до антибіотиків. Основними мікробіологічними ризиками визнано підвищений рівень кількості мезофільних анаеробних факультативно анаеробних мікроорганізмів, забруднення меду патогенними та умовно-патогенними мікроорганізми (БГКП, Staphylococcus aureus, Salmonella, Clostridium perfringens, B. cereus) та мікроскопічними грибками. Встановлено, що кількість МАФAнМ становила від 70 до <$E6,9~cdot~10 sup 3> КУО/г. Плісеневі гриби виявляли у 35,2 % випадків, при цьому їх кількість становила від 50 до 320 КУО/г. Дріжджоподібні грибки виявлено у 29,4 % зразків і їх кількість становила від 80 до <$E2,8~cdot~10 sup 3> КУО/г. При ідентифікації виділених мікроорганізмів у досліджуваних зразках меду виявили мікроорганізмами роду Staphylococcus, зокрема, S aureus, S. vitulinis, S. simulans, S. hominis, S. cohni, а також Sphingomonas paucimobilis та Streptomices spp. При дослідженні змивів із вуликів встановили, що кМАФAнМ становила від <$E2,8~cdot~10 sup 4> до <$E1,4~cdot~10 sup 6>, плісеневих грибків - від <$E6,9~cdot~10 sup 3> до <$E6,9~cdot~10 sup 4> КУО/см<^>3, дріжджоподібних грибків - від <$E1,4~cdot~10 sup 2> до <$E2,6~cdot~10 sup 2> КУО/см<^>3. У результаті проведених досліджень із вивчення чутливості виділених стафілококів S. vitulinis, S. simulans, S. hominis, S. cohni та S. aureus встановили, що вони були не чутливі або помірночутливі до стрептоміцину, амоксициліну та цефалексину, крім штаму S. vitulinis. Аналіз результатів моніторингу меду за мікробіологічними показниками, виявив негативні тенденції загального мікробного забруднення та забруднення окремими видами мікроорганізмів, зокрема виявлено БГКП, стафілококи та мікроскопічні грибки. Для запобігання виникнення мікробіологічних ризиків необхідно встановити мікробіологічні критерії безпеки меду, розробити методологічні підходи щодо проведення бактеріологічних досліджень меду та продуктів бджільництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-683 + Л847

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського