РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мелікян С. М. 
Розробка методики кількісного визначення альбендазолу та його метаболітів у м'язовій тканині тварин з використанням ВЕРХ/ФЛД / С. М. Мелікян, Н. В. Біронт, О. І. Винятинська, О. М. Паздерська, Г. Л. Мисько, Д. В. Янович // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 160-168. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Представлено розроблений метод, призначений для клінічних і фармацевтичних досліджень ветеринарних препаратів на основі активної діючої речовини альбендазолу ([5-(пропілтіо)-1H-бензимідазол-2іл] карбамової кислоти) та його метаболітів: альбендазолу сульфоксиду, альбендазолу сульфону та альбендазол-2-аміносульфону в м'язових тканинах вівці. Зразки тканин обробляли карбонатом натрію, двічі екстрагували ацетонітрилом і знежирювали гексаном. Екстракти додатково очищали серією екстракцій рідина-рідина та твердофазної екстракції. Після концентрування та висушування сухий залишок відновлювали у рухомій фазі. Розділення проводили на колонці Acclaim 120 С18 з оберненою фазою з використанням ацетонітрилу та фосфатного буферу, як рухомої фази. Градієнтний режим елюентів використовували протягом 12 хв за швидкості потоку 1,8 мл/хв. Час утримання піку альбендазол-2-аміносульфону становить 3,0 хв, альбендазол сульфоксиду - 3,9 хв, альбендазол сульфону - 4,8 хв, а час утримання піку альбендазолу - 6,6 хв. Специфічність аналітичної методики перевіряли за порівняння хроматографічного розділення зразка м'язової тканини, збагаченого стандартним розчином суміші альбендазолу та його метаболітів на рівні максимально допустимого рівня та контрольного зразка м'язової тканини. Процедуру підготовки навантажених зразків тканин для побудови калібрувальних графіків описано в роботі. Розглянуто метрологічні характеристики методик: "повернення" і "коефіцієнт варіації", відповідно до критеріїв Директиви Ради 2002/657/Є. Середній витяг з навантажених м'язових тканин у межах 50 - 150 мкг/кг для альбендазолу, альбендазолу сульфоксиду, альбендазолу сульфону і альбендазол-2-аміносульфону становили 100,2; 100,9; 100,7 і 100,2 %, відповідно. Середнє значення коефіцієнта варіації для кожної сполуки становить <$Esymbol Г~10> %. Метод є лінійним у діапазоні концентрацій 25,0 - 200,0 мкг/кг кожного аналіту. Результати, одержані за дослідження лінійності цієї методики, використовувались для оцінки правильності та збіжності. Точність вимірювань оцінювали, досліджуючи відомі кількості аналітів, додані до контрольних зразків м'язової тканини. Дані повернення є прийнятними, оскільки вони знаходяться в межах <$Esymbol С~10> % від цільового значення. Методика характеризується достатньою збіжністю (точністю). Оцінку проміжної точності визначення альбендазолу та його метаболітів оцінювали у три різні дні аналізу. Межа виявлення альбендазолу становить 0,4 мкг/кг. Основними перевагами розробленої методики є висока селективність та висока чутливість. Середнє значення коефіцієнта варіації для кожного аналізу становило << 10 %. Процедуру було підтверджено, а потім застосовано для визначення альбендазолу та його метаболітів у м'язовій тканині овець, одержаній після згодовування тваринам препарату альбендазолу з кормом. Розроблений ВЕРХ/ФДЛ метод можна використовувати для дослідження каренції альбендазолу та його метаболітів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П855 альбендазол

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського