РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798689<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ференц Л. В. 
Відгодівельні та м'ясні якості гусей оброшинської селекції з сірим та білим оперенням / Л. В. Ференц, М. Д. Петрів // Наук.-техн. бюл. Держ. н.-д. контрол. ін-ту вет. препаратів та корм. добавок і Ін-ту біології тварин. - 2021. - Вип. 22, N 1. - С. 243-250. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Науково-дослідна робота передбачала вирішення проблеми збереження генофондного стада оброшинських сірих (ОС) та оброшинських білих (ОБ) гусей, що надасть змогузволить удосконалити та покращити цінні якості вихідного поголів'я гусей, одержати закріплення бажаних господарськи корисних ознак і, тим самим, забезпечити конкурентоздатність галузі в сучасних умовах. Дослідження проводили в лабораторії дрібного тваринництва ІСГКР НААН та на базі ДП ДГ "Миклашів". Основним методом племінної роботи є відбір і підбір особин з високими продуктивними якостями з метою одержання однотипної птиці, яка б відповідала запланованим параметрам продуктивності. Селекційну роботу проводили шляхом індивідуально-масового відбору, спрямовану на закріплення стандартних для кожної породної групи ознак. Перед початком племінного періоду самців та самок обох груп було індивідуально оцінено за екстер'єром, типовістю оперення, живою масою. Встановлено, що як оброшинські сірі, так і оброшинські білі гуси були добре відселекціоновані за продуктивними ознаками і показали високі відгодівельні та м'ясні якості. Всю птицю добре пристосовано до природних умов західного регіону. Проміри статей тіла (обхват грудей, довжина тулуба, кіля і плюсни) були вищими у самців оброшинської сірої породної групи гусей. Самці у різні вікові періоди мали ці показники вищі, ніж самки. Оброшинські сірі гуси (I група) переважали ровесників з II групи за м'ясними якостями, масою непатраної і патраної тушки та виходом їстівних частин. Показники передзабійної живої маси тушки самців I групи (ОС) становили 4722 г і переважали ровесників II групи (ОБ) на 2,94 %, а жива маса самок складала 4149 г і була вищою на 4,19 %. Встановлено, що різниця за кількістю еритроцитів крові у самців і самок була незначною та з віком майже не змінювалася, а вміст гемоглобіну навпаки - з віком збільшувався. Самці по всіх досліджуваних періодах мали вищі показники вмісту загального білка в сироватці крові у порівнянні з самками. Найнижчим цей показник був у самців і самок в 4-тижневому віці, однак статистично вірогідної різниці між групами за кількістю еритроцитів, гемоглобіну та вмістом загального білка не виявлено.


Індекс рубрикатора НБУВ: П683.2-455.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського