РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ширшов Ю. М. 
Оптичний контроль межі розподілу між поверхнею золота та зразками клітин крові / Ю. М. Ширшов, К. В. Костюкевич, Р. В. Христосенко, Н. Я. Грідіна, С. А. Костюкевич, Ю. В. Ушенін, А. В. Самойлов // Оптоелектроніка та напівпровідник. техніка : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 56. - С. 134-155. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

Звернено увагу на оптичні властивості межі розподілу між плоскою поверхнею скла чи плівки золота та суспензією клітин крові, що вміщує інформацію щодо форми власне клітин крові - еритроцитів. З метою визначення товщини перехідного шару між поверхнею та об'ємом суспензії було використано порівняння кутів поверхневого плазмонного резонансу <$E phi sub ППР> та повного внутрішнього відбивання <$E phi sub ПВВ>. Встановлено розрахунковим шляхом, що для двох зовнішніх середовищ з відмінними показниками заломлення між кутами <$E phi sub ППР> та <$E phi sub ПВВ> існує лінійне співвідношення. Коефіцієнт нахилу цього співвідношення дозволяє визначити товщину перехідного шару, якщо він є тоншим за 300 нм. Експеримент проведено в геометрії Кретчмана для зразків крові 100 % гематокрита в нативному, а також гемолізованому станах. Використано зразки еритроцитів, які промито та розбавлено в буферному розчині. Показано, що еритроцити в нативних зразках крові 100 % гематокрита щільно прилягають до золотої поверхні (на відстані 80 - 100 нм), що свідчить про сильну деформацію клітин, які після центрифугування перебувають в формі поліедроцитів з низкою плоских ділянок на поверхні. Промивання клітин в буферному розчині та розведення призводить до релаксації форми еритроцитів у звичайну дискоцитну форму та віддаляє цитоплазму еритроцита від поверхні завдяки збільшенню радіуса викривлення мембрани.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.3 + Р345.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60673 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського