РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798931<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Doroshenko S. I. 
Mechanical and mathematical modeling of the process of treatment of dentition defects of the frontal area in children and adolescents = Механіко-математичне моделювання процесу лікування дефектів зубних рядів фронтальної ділянки у дітей та підлітків / S. I. Doroshenko, S. M. Savonik // Вісн. стоматології. - 2021. - 39, № 1. - С. 15-19. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Лікування дефектів зубних рядів фронтальної ділянки у дітей та підлітків передбачає використання спеціальних пристроїв, тобто апаратів-протезів, які мають певні конструктивні особливості. Такі пристрої створюють ортодонтичні зусилля. Оскільки зусилля є векторною величиною, то для проведення ортодонтичного лікування необхідно визначити величину, напрям та точку прикладання цих зусиль. Мета дослідження - удосконалення методик лікування дефектів зубних рядів, зокрема фронтальної ділянки у дітей та підлітків на основі процесу механіко-математичного моделювання за допомогою незнімного ортодонтичного апарата-протеза на верхню щелепу у дітей та підлітків. Предметом дослідження була система, яка складалася із зубощелепного комплексу пацієнта та ортодонтичного пристрою для лікування дефектів зубних рядів фронтальної ділянки у дітей та підлітків на верхню щелепу в процесі ортодонтичного лікування. Дослідження проведено методом теоретичної механіки та механіки деформівного твердого тіла. Висновки: місце прикладання та напрям дії ортодонтичного зусилля істотно впливають на пересування зубів. В залежності від того, як прикладається ортодонтичне зусилля, зуб може пересуватися поступально, або поступально-обертально. Якщо вектор ортодонтичного зусилля діє в напрямі паралельному оклюзійній площині і проходить через центр опору кореня, то зуб переміщується поступально та паралельно оклюзійній площині. Коли дія ортодонтичного зусилля, вектор якого проходить між верхівкою кореня та центром опору зуба це призводить до поступально-обертального переміщення зуба за годинниковою стрілкою. Якщо вектор ортодонтичного зусилля проходить між коронкою зуба та центром опору кореня зуба. У такому випадку зуб обертається проти напряму руху годинникової стрілки. Якщо ортодонтичне зусилля спрямовано не через центр резистентності, то ортодонтичне зусилля викличе крім поступального руху в напрямі дії ортодонтичного зусилля, ще й його поворот навколо осі зуба. Робота є фрагментом теми науково-дослідної роботи "Диференційований підхід у виборі методу лікування дефектів зубних рядів фронтальної ділянки у дітей та підлітків" (номер державної реєстрації (0116U008918)).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.665.621.050 + Р733.668.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського