РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Leshchuk S. Ey. 
The evaluation of the effectiveness of caries prevention in children with asthma. (Pt. 2) = Oцінка ефективності профілактики карієсу зубів у дітей з бронхіальною астмою. (Ч. 2) / S. Ey. Leshchuk, N. L. Chukray, U. O. Stadnyk, D. V. Popovych // Вісн. стоматології. - 2021. - 39, № 1. - С. 31-35. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

При аналізі стоматологічної захворюваності дітей у різних регіонах України встановлено значне зростання поширеності карієсу як тимчасових, так і постійних зубів за останні роки, що складає 65 - 98 %. Високий рівень ураженості карієсом зубів серед дітей зумовлений рядом місцевих та загальних чинників ризику, при взаємодії яких знижується резистентність твердих тканин зубів та збільшується ризик розвитку карієсу зубів. Одним із вагомих чинників ризику розвитку уражень твердих тканин зубів у дітей є соматична патологія. Бронхіальна астма (БА) є одним із найбільш поширених алергічних захворювань дихальної системи, її частота у дітей в Україні коливається у межах від 3 до 15 %. Доведено значний вплив на органи та тканини порожнини рота як соматичної патології БА, так і препаратів, які використовують для її лікування. Однак недостатньо вивчено безпосередній вплив клінічного перебігу БА на стан твердих тканин та на емаль зубів, зокрема з подальшим розпрацюванням диференційованих профілактичних заходів і оцінки їх ефективності. Під спостереженням протягом двох років знаходились 144 дитини з БА віком 12 років, які перебували на лікуванні в пульмоалергологічному відділенні дитячої обласної лікарні. Для дітей був розпрацьований комплекс диференційованих карієспрофілактичних заходів (для дітей з I - II та III - IV ступенями тяжкості БА). Ефективність розпрацьованого комплексу оцінювали через 6, 12 та 24 місяці за наступними критеріями: приріст інтенсивності карієсу, редукція приросту інтенсивності карієсу, рівень гігієни порожнини рота, мінералізувальний потенціал ротової рідини. Аналіз результатів спостереження довів ефективність впроваджених карієспрофілактичних заходів залежно від ступеня тяжкості та тривалості БА, про що свідчить зменшення приросту інтенсивності карієсу зі збільшенням терміну застосування профілактичних заходів та показники редукції приросту інтенсивності карієсу, покращення стану гігієни і підвищення рівня резистентності емалі у різні періоди спостереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40 + Р733.412.202

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського