РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000798967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Moroz V. P. 
Features of information security in martial law = Особливості забезпечення інформаційної безпеки в умовах воєнного стану / V. P. Moroz // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2021. - № 2. - С. 94-101. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Мета дослідження - аналіз особливостей інформаційної безпеки (ІБ) у воєнному стані. Методи дослідження: порівняльний аналіз окремих нормативно-правових актів і судової практики України та нормативно-правової бази і прецедентної практики у застосуванні ІБ у воєнному стані. Нормативне регулювання формування єдиного інформаційного простору в Україні має сприяти гармонійному розвитку інформаційних ресурсів, інформаційних послуг та інформаційного продукту в країні. Підвищення ефективності досліджуваних суб'єктів протидії загрозам ІБ. Проведено аналіз правових особливостей ІБ у воєнному стані. В контексті перебування України у стані війни автор визначив наступні основні напрямки вжиття заходів щодо захисту національного інформаційного простору та забезпечення національної системи ІБ України: по-перше, вдосконалення нормативної бази в галузі державної інформаційної політики, яка визначала б взаємодію українських правоохоронних органів із органами місцевого самоврядування, державними органами та державними установами; по-друге, створення єдиного міжвідомчого координаційного органу для керівництва, координації та моніторингу заходів інформаційної безпеки; по-третє, створення системи всебічного моніторингу популярних аудіовізуальних та друкованих засобів масової інформації, а також популярних Інтернет-ресурсів; по-четверте, заохочення подальших комплексних досліджень у галузі ІБ. Політика щодо публічної інформації в умовах глобалізації була б ефективною лише за умови, що вона буде всебічною, системною та, безсумнівно, відкритою, спрямованою на покращення інтересів громадян, суспільства та держави. Доцільно забезпечити ІБ за рахунок систематизації та гармонізації адміністративного законодавства в галузі ІБ через кодифікований нормативно-правовий акт, який створить основи адміністративної та державної підтримки ІБ в Україні. Законодавча база у поєднанні з перебудовою системи національної безпеки дозволяє створити потужний механізм стримування зовнішньої інформаційної агресії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського