РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799048<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Платонов О. І. 
Державне регулювання морських вантажоперевезень в умовах глобальної кризи в контейнерній логістиці / О. І. Платонов // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 4. - С. 85-91. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Акцентовано на глобальній кризі в контейнерній логістиці. Констатовано, що зростання потреби в перевезеннях у поєднанні з карантином у різних країнах, зупиненням виробничих потужностей і різноспрямованою динамікою розвитку ситуації в окремих регіонах світу призвело до того, що логістична система контейнерних перевезень "зламалася", а весь світовий ланцюг поставок розбалансувався, внаслідок чого зведений світовий контейнерний індекс Drewry набув неабиякого зростання. Обгрунтовано, що ситуація на ринку морських контейнерних перевезень дійшла до абсурду: вартість перевезення вантажів між Європою і Азією по морю й авіатранспортом практично зрівнялися. Встановлено причини транспортного колапсу в контейнерній логістиці. Наголошено, що головною з них стала пандемія COVID-19 та тривале перебування країн у локдауні. Підкреслено, що ситуація з контейнерами загострилась і внаслідок дотримання Китаєм політики нульової толерантності до спалахів коронавірусу. Зазначено, що на дефіцит контейнерів мало вплив і нераціональне оперування порожнім обладнанням. Акцентовано, що контейнерний дисбаланс ускладнився і ситуацією в Суецькому каналі. На дефіцит контейнерів відчутно вплинула і енергетична криза в Китаї, зумовлена нестачею вугілля після заборони поставок з Австралії та адміністративним тиском щодо зниження парникових викидів. Проаналізовано динаміку змін індексу надійності контейнерного сервісу. Доведено, що ситуації на ринку морських контейнерних перевезень є глобальною проблемою, для вирішення якої потрібні невідкладні комплексні дії. Встановлено, що питання державного регулювання контейнерного дисбалансу як на рівні держави, так і на міжнародному рівні лишаються практично не вирішеними, оскільки дотепер не розроблено жодного ані вітчизняного, ані світового антикризового механізму, який би надав змогу цілком вирішити проблеми контейнерної логістики. Розглянуто світовий досвід подолання кризи контейнерної логістики та результати його запровадження. Запропоновано вектори вирішення проблем контейнерної логістики на національному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У537.46 + Х839(4/8)211.942

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського