РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799087<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'яненко О. Г. 
Азотування спеченого титанового сплаву ВТ1-0 / О. Г. Лук'яненко, І. М. Погрелюк, Х. С. Шляхетка, А. А. Скребцов, Т. М. Кравчишин // Порошкова металургія. - 2020. - № 5/6. - С. 15-29. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Вироби зі спечених титанових сплавів, які все ширше застосовують в машинобудуванні, через присутню в них пористість потребують захисту у разі роботи в агресивних середовищах. Одним із ефективних методів такого захисту є азотування. Мета дослідження - вивчити кінетику азотування спеченого сплаву титану ВТ1-0 за атмосферного (10<^>5 Па) та зниженого (1 Па) тиску азоту за температур 800, 850 та <$E900~symbol Р roman C> упродовж 5; 10 та 20 год у порівнянні з деформованим титановим сплавом аналогічного складу. Для дослідження використано методи дискретної гравіметрії, дюрометрії, оптичної та електронної металографії, профілометрії, рентгенівського аналізу. Досліджено кінетику азотування титанового сплаву ВТ1-0, спеченого з порошку титану та його суміші з гідридом титану, у порівнянні з деформованим титаном. За наведених параметрів азотування приріст маси усіх зразків описується параболічним законом, і приріст маси спечених зразків вищий за деформованих. Вперше визначено кінетичні параметри азотування спеченого та деформованого титанового сплаву ВТ1-0 за означених температурно-часових і газодинамічних умов. Показано зміни на поверхні та у приповерхневому шарі металу залежно від його пористості. Після азотування за всіх режимів мікротвердість поверхні спеченого титану за рахунок пористості нижча у порівнянні із зразками деформованого титану, а розмір зміцненого приповерхневого шару - більший. Нітридна плівка, яка утворюється на спеченому титані, тонша і менше спотворена, ніж на деформованому титановому сплаві ВТ1-0. Результати дослідження можуть бути використані для розробки режимів азотування виробів зі спеченого титану ВТ1-0.


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.85-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28502 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського