РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799267<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stepanov Yu. M. 
The study of tissue IgG4 in the mucous membrane of the colon in patients with inflammatory bowel disease = Вивчення тканинного IgG4 у слизовій оболонці товстої кишки в пацієнтів iз запальними захворюваннями кишечника / Yu. M. Stepanov, T. S. Tarasova, M. V. Stoikevych, Yu. A. Gaydar, N. S. Fedorova // Гастроентерологія. - 2021. - 55, № 4. - С. 246-251. - Бібліогр.: 26 назв. - англ.

На сьогодні запальні захворювання кишечника (ЗЗК) є глобальною проблемою, поширеність якої зростає в усьому світі. Це значно підвищує економічне навантаження на систему охорони здоров'я. Останнім часом у багатьох дослідженнях вказують на важливу роль імуноглобуліну G4 (IgG4) у формуванні хронічного запалення при ЗЗК і можливість використання його як біомаркера запального процесу. Мета дослідженя - удосконалити діагностику хронічних запальних захворювань кишечника на підставі вивчення стану IgG4-позитивних плазматичних клітин у слизовій оболонці товстої кишки у пацієнтів із виразковим колітом (ВК) та хворобою Крона (ХК). Обстежено 34 осіб із ЗЗК: 25 із ВК та 9 із ХК, із них 20 жінок та 14 чоловіків середнім віком (<$E38,8~symbol С~3,0>) та (<$E38,2~symbol С~3,7>) року відповідно. Пацієнтів було розподілено на групи залежно від нозології та тяжкості перебігу захворювання. В усіх хворих виконано ендоскопічне дослідження товстої кишки з метою встановлення або уточнення діагнозу, одержано біопсійні зразки для гістологічного та імуногістохімічного аналізу. У 13 (38,3 %) з 34 обстежених пацієнтів виявлено позитивний результат на наявність тканинного IgG4 (<$Esymbol У~10> клітин у полі зору). Серед осіб із ВК 48,0 % мали позитивний результат імуногістохімічного дослідження на тканинний IgG4, у пацієнтів iз ХК цей показник становив 11,1 %, що надає можливість стверджувати, що при ВК підвищення тканинного IgG4 зустрічається в 4,4 разу частіше. При середньому ступені тяжкості ВК позитивний тканинний IgG4 виявляють в 1,1 разу частіше, ніж при тяжкому перебігу. У хворих із легким ступенем тяжкості тканинний IgG4 не виявлявся. Висновки: при ВК IgG4-позитивні клітини в слизовій оболонці товстої кишки зустрічаються частіше, ніж при ХК, що надає змогу використовувати цей показник для диференційної діагностики виразкового коліту і хвороби Крона. Позитивний тканинний IgG4 зустрічається частіше при середньому ступені тяжкості, ніж при тяжкому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського