РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799268<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fircak M. 
Assessment of mental health in patients with irritable bowel syndrome = Оцінка психічного здоров'я у хворих із синдромом подразненої товстої кишки / M. Fircak // Гастроентерологія. - 2021. - 55, № 4. - С. 252-257. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Дослідження психічного здоров'я у хворих із синдромом подразненої товстої кишки (СПК) не тільки є перспективним напрямком медицини щодо визначення психологічного профілю хворих, а й може слугувати альтернативою стосовно подальшої тактики ведення та лікування даної групи пацієнтів. Мета дослідження - вивчити особливості психічного здоров'я у хворих із СПК. У психіатричній клініці лікарні м. Євле за 2019 - 2021 рр. було обстежено 54 особи зі СПК, які становили I групу хворих. До контрольної групи увійшли 40 практично здорових осіб. Оцінку психологічного статусу визначали за допомогою таких методик: шкали психологічного стресу PSM-25; оцінки рівня стресу (методика Холмса - Раге); оцінки стану здоров'я - коротка форма (36) (опитувальник SF-36 Health Assesment). Незважаючи на те, що фізичні симптоми (біль у животі, спазм протягом кишечника, порушення акту дефекації) були головними скаргами в клінічній картині в обстежених нами пацієнтів зі СПК, було встановлено, що ключовим фактором у загостренні та підтримці фізичних симптомів СПК є психосоціальні фактори (когнітивні та емоційні). Оцінено якість життя та психологічний стан в обстежених пацієнтів зі СПК. Аналізуючи опитувальники, на які відповідали пацієнти з I групи зі СПК (n = 54) та II групи (контрольна; n = 40), щодо рівня психологічного стресу (PSM-25), пацієнтів було розподілено за статтю та одержано такі результати: у 42,9 % пацієнтів жіночої статі I групи виявлено високий рівень стресу, у 50,0 % - середній рівень, а низький рівень стресу відмічався лише в 7,1 % пацієнтів жіночої статі I групи. Після аналізу рівня стресу було здійснено оцінку стресостійкості, оскільки значна частина пацієнтів перебувала у стресі високого та середнього рівня. Рівень стресу був вірогідно вищим у пацієнтів зі СПК у порівнянні з II групою (контрольна). Відповідно до даних анкети психологічний та фізичний компоненти здоров'я були також знижені у хворих на СПК у порівнянні з групою контролю. Висновки: у хворих зі СПК установлено високий та середній рівні стресу, а також зниження стресостійкості, що більш виражено у пацієнтів чоловічої статі. У хворих зі СПК діагностовано зниження психологічного та фізичного компонентів здоров'я, що вказує на зниження якості життя даних хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.3 + Р64-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського