РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799280<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Шевченко Б. Ф. 
Діагностика та хірургічна корекція неспроможності фізіологічної кардії при грижах стравохідного отвору діафрагми / Б. Ф. Шевченко, Н. В. Пролом, О. М. Бабій, О. В. Зеленюк, С. О. Тарабаров, О. О. Галінський // Гастроентерологія. - 2022. - 56, № 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета дослідження - підвищення результатів хірургічного лікування хворих з грижами стравохідного отвору діафрагми (ГСОД) та гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ) шляхом застосування розробленого способу хірургічної корекції неспроможності фізіологічної кардії, спрямованого на збереження та відновлення анатомотопографічних взаємовідносин органів езофагокардіальної зони. У відділі хірургії органів травлення Державної установи "Інститут гастроентерології НАМН України" за період 2017 - 2021 рр. проведено дослідження 78 хворих на ГСОД, у тому числі: аксіальні ГСОД (I тип) - 60 (77,0 %) пацієнтів; параезофагеальні (II тип) - 9 (11,5 %) пацієнтів; змішані (III тип) - 9 (11,5 %) (код за МКХ-10 - К 44). Для встановлення та підтвердження діагнозу пацієнтам проводили рентгенологічне та ендоскопічне дослідження стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, манометрію. При аналізі скарг обстежених хворих зазначено, що найбільш частими з клінічних проявів у хворих з ГСОД та ГЕРХ були печія - у 73 (93,7 %), відрижка - у 68 (87,2 %) та біль в епігастрії - у 64 пацієнтів (82,0 %). Ерозії нижньої третини стравоходу виявлено у 13 (16,7 %) хворих, при цьому, згідно з Лос-Анджелеською класифікацією, у 6 (7,7 %) хворих був езофагіт ступеня A, у 7 (8,9 %) хворих - ступеня B. За результатами манометрії найбільш високий тиск спостерігався у пацієнтів з аксіальними ГСОД та становив (<$E13,54~symbol С~3,32>) мм рт.ст., а найбільш низький - у пацієнтів з ГЕРХ - (<$E9,81~symbol С~3,18>) мм рт.ст. Після комплексного обстеження у 3 (3,8 %) хворих після підтвердження діагнозу ГСОД у поєднанні зі стравоходом Барретта було проведено двохетапне лікування: першим етапом виконано аргоноплазмову абляцію зміненої слизової оболонки стравоходу, другим етапом - антирефлюксні оперативні втручання. Усім 78 (100 %) пацієнтам було виконано антирефлюксні оперативні втручання. Лапароскопічні фундопликації проведено: фундоплікацію за Nissen - у 53 (67,9 %) пацієнтів, фундоплікацію за Toupet - у 7 (8,9 %) пацієнтів та фундоплікація за Dor - у 5 (6,6 %) пацієнтів, крурорафію було виконано у 100,0 %. 11 (14,1 %) пацієнтів прооперовано за новою методикою, що забезпечує надійне відновлення фізіологічної кардії та збереження анатомічних взаємовідносин діафрагми і зони стравохідно-шлункового переходу та включає крурорафію і фундоплікацію. Висновки: розроблений спосіб хірургічного лікування неспроможності фізіологічної кардії при ГСОД, спрямований на корекцію фізіологічної кардії, є менш травматичним, ніж відомі, забезпечує надійне відновлення анатомічних взаємовідносин ділянки стравохідно-шлункового переходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.364.405.4 + Р457.365.605.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж63141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського