РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799435<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чопей М. І. 
Організація петельних доменів ДНК у нуклеоїдах інтактних і бласттрансформованих лімфоцитів : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / М. І. Чопей; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 22 c. - укp.

Увагу присвячено дослідженню організації петельних доменів ДНК у клітинах з різною транскрипційною активністю. Проведено порівняння кінетик міграції петельних доменів ДНК при кометному електрофорезі із нуклеоїдів, отриманих з інтактних лімфоцитів людини, їх ізольованих ядер та бласттрансформованих лімфоцитів. Виявлено три категорії петельних доменів: відносно короткі (до 50 тисяч пар нуклеотидів) поверхневі петельні домени, які мігрують на ранніх етапах електрофорезу; внутрішні петельні домени розміром до 200 тисяч пар нуклеотидів, міграція яких відбувається у кооперативний спосіб; та великі петельні домени (понад 200 тисяч пар нуклеотидів), які взагалі нездатні мігрувати при електрофорезі. Встановлено, що кооперативність міграції петельних доменів пов'язана із зниженням концентрації ДНК всередині нуклеоїду під час електрофорезу. Виявлено, що основна частина петельних доменів хроматину залишається в нуклеоїді після лізису клітини. Показано, що у бласттрансформованих лімфоцитах на стадіях G1 та G2 клітинного циклу відбувається перерозподіл різних категорій петельних доменів, у порівнянні з лімфоцитами на стадії G0. Зазначено, що це відкриває перспективу застосування кінетичного варіанту кометного електрофорезу для досліджень змін петельної організації хроматину при функціональних змінах у клітинах. Для всіх типів клітин вперше підтверджено існування хроматину в стані фрактальної глобули для масштабів від 20 до 100 тисяч пар нуклеотидів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*71

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436049 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського