РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дац-Опока М. І. 
Діагностичні маркери та психосоматичні фактори ризику формування гастроезофагеальної рефлюксної хвороби у дітей : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / М. І. Дац-Опока; Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького. - Львів, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертаційна робота присвячена новому напрямку вирішення актуального завдання сучасної педіатрії щодо визначення можливих факторів ризику розвитку гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ) у дітей на основі вивчення її етіологічних, клінічних, лабораторно-інструментальних і генетичних особливостей. Виявлено, що симптоматика ГЕРХ залежить від тяжкості ураження слизової оболонки стравоходу. З'ясовано, що дітям з ГЕРХ притаманний більш високий рівень тривожності, що більш характерний для дівчаток з ГЕРХ, ніж для хлопчиків з ГЕРХ. Встановлено асоціацію ваготонії зі збільшенням кислотності шлункового вмісту. Доведено, що генетичним чинником, який збільшує ризик виникнення ГЕРХ є наявність в генотипі алелю 214 С гена GHRL (Leu). Також встановлено гендерні відмінності щодо ризику розвитку ГЕРХ при різних генотипах гена греліну. Показано асоціацію генотипу локусу С825Т гена GNB3 із даними рН-метрії. Також виявлено асоціацію генотипу 825СС локусу С825Т гена GNB3 із переважанням ПНС (ВШ=7,46, ДІ: 2,89 - 19,23). Наявність генотипу 825СТ та 825ТТ гена GNB3 у пацієнтів з ГЕРХ також можна вважати чинником схильності до знижених показників фізичного розвитку. На підставі отриманих даних побудовано математичну прогностичну модель розрахунку ризику формування ГЕРХ у дітей з різними генотипами гена греліну, а також створену окрему математичну модель розрахунку ризику формування рефлюкс-езофагіту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.1-1 + Р733.645.024.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436156 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського