РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799596<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бортнік І. М. 
Ендоваскулярне лікування хворих при поєднанні артеріовенозних мальформацій та аневризм судин головного мозку : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.05 / І. М. Бортнік; Національна академія медичних наук України, Інститут нейрохірургії імені А. П. Ромоданова. - Київ, 2018. - 24 c. - укp.

Запропоновано новий науково обґрунтований підхід до вирішення завдання оптимізації результатів ендоваскулярного лікування АВМ і аневризм судин головного мозку. Розширені наукові уявлення про характер клінічних проявів та запропоновано диференційовану тактику ендоваскулярного лікування. Проаналізовано результати комплексного обстеження та ендоваскулярного лікування 117 пацієнтів з АВМ в асоціації з АСГМ, які перебували на лікуванні в ДУ "Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України" у 2004 -2017 pp. Вік хворих становив від 8 до 67 років, чоловіків було 65 (55,6 %), жінок 52 (44,4 %). Ендоваскулярні хірургічні втручання проведено 106 (90,6 %) хворим, не оперовано 11 (9,4 %) хворих. У переважної більшості 104 (88,9 %) хворих проведено односесійні ендоваскулярні операції. Хворі розділені на 5 клінічних груп спостереження, відповідно до критеріїв сформульованих у класифікації Perata: 1 група - 3 (2,6 %) хворих із гемодинамічно незалежними аневризмами; 2 група - 12 (10,3 %) хворих із проксимальними гемодинамічно залежними аневризмами; 3 група - 15 (12,8 %) хворих із дистальними аневризмами аферентів АВМ вище ВК; 4 група - 59 (50,4 %) хворих з інтранідальними аневризмами; 5 група - 28 (23,9 %) хворі з множинними асоційованими аневризмами. Статистична оцінка залежності частоти крововиливів від типу аневризми свідчить про наявність сильної оберненої кореляційної залежності (коефіцієнт рангової кореляції р=0,901, р<0,05), що полягає у зростанні частоти геморагічних проявів при скороченні відстані між АВМ та аневризмою. Уперше була розроблена рентгеноангіографічна класифікація інтранідальних аневризм на 3 типи: І тип - артеріально-інтранідальні аневризми; II тип - власне інтранідальні інавризми; III тип - інтранідально-венозні аневризми. Аналіз геморагічних проявів виявив найвищий ризик крововиливів при артеріальних інтранідальних аневризмах та абсолютний ризик при множинних інтранідальних аневризмах. Приорітетом у лікуванні хворих з поєднанням АВМ та АСГМ є першочергове виключення аневризм з кровообігу, як "геморагічної домінанти" і патології з більш агресивним клінічним перебігом та односесійна радикальна або цільова емболізація мальформацій. Клінічні результати лікування хворих з АВМ в асоціації з АСГМ за шкалою наслідків Глазго: 5 балів - 99 (84,6 %) хворих 4 бали - 12 (10,3%) хворих та 3 бали у 2 (1,9 %) хворих (2 не оперовані), 2 бали - 0 (0 %), 1 бал - 4 (3,4%) (3 не оперовані) хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436075 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського