РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799608<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Волковічер Т. М. 
Вербальні тексти у народній вишивці кінця XIX - першої половини XX ст.: ґенеза, семантика, прагматика : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.07 / Т. М. Волковічер; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Т. Рильського. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Уперше виявлено феномен епіграфічної вишивки кінця ΧΙΧ – першої половини ΧΧ ст. як частини народної культури; зібрано системно доволі вагомий матеріал (1605 світлин текстильних виробів з написами), на основі якого зроблено певні наукові висновки; запропоновано вивчати вишиті вербально-візуальні тексти як фольклорні тексти, а також вироблено власну методологічно понятійну базу для цього; простежено ґенезу текстильних виробів із написами кінця ΧΙΧ – першої половини ΧΧ ст. як органічне входження друкованої продукції (схем) у народне середовище; дано фольклористичний аналіз епіграфічній вишивці (зокрема, виявлені типові вишиті вербальні та візуальні формули, а також пов'язані з цим формульні трансформації). Створено інтерактивний електронний покажчик (як результат виявлення феномену, збору матеріалу та його фольклористичного аналізу) вишитих вербально-іконічних текстів (за власним макетом). Крім того, набули подальшого розвитку теорія формульності у фольклористиці, яку можна застосовувати не тільки на словесному, а й на візуальному матеріалі; класифікація типів формульних трансформацій: формульної синонімії, редукції, ампліфікації, контамінації; розуміння можливого впливу контексту на сам фольклорний текст (як у формальному, так і змістовому плані). Теоретичні положення та зібраний матеріал (1605 світлин вишитих виробів з написами, а також коментарі і схеми до них), що вперше вводиться до наукового обігу, може бути використаний для написання наукових робіт з фольклористики, діалектології, етнології, мистецтвознавства, культурології тощо. Особистий внесок полягає у виявленні феномену вишитих вербально-іконічних текстів кінця ΧΙΧ – першої половини ΧΧ ст. як фольклорних текстів та їх системному дослідженні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-304.5 + Щ126.963(4УКР)5

Шифр НБУВ: РА436087 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського