РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799701<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сегін Т. Б. 
Адаптації зелених фотосинтезувальних сіркових бактерій Chlorobium limicola IMB K-8 до впливу йонів Купруму (ІІ) : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / Т. Б. Сегін; Одеський національний університет імені І. І. Мечникова. - Одеса, 2021. - 23 c. - укp.

Представлено результати дослідження відповіді зелених фотосинтезувальних бактерій Chlorobium limicola ІМВ К-8 на дію йонів Купруму, з'ясовано можливість використання цих бактерій у ко-культурі для генерації електричного струму. Встановлено, що за впливу CuSO4 йони Купруму накопичувались у клітинах бактерій. Унаслідок впливу йонів Купруму на клітини C. limicola ІМВ К-8 інтенсифікуються процеси перекисного окиснення ліпідів, пошкоджуються білкові молекули, змінюється вміст фотосинтезувальних пігментів. Захист клітин C. limicola ІМВ К-8 за цих умов забезпечують супероксиддисмутазна, каталазна, глутатіонпероксидазна і глутатіон-S-трансферазна активності та відновлений глутатіон. Визначено, що клітини C. limicola ІМВ К-8 у відповідь на вплив йонів Купруму змінюють жирнокислотний склад ліпідів, які забезпечують зростання плинності мембрани, а це необхідно для викачування йонів металу з клітини бактерій. На основі аналізу головних факторів установлено, що накопичення йонів Купруму у клітинах C. limicola призводить до зниження біомаси. Важливу пошкоджувальну дію виявляють значне зростання вмісту окисненого глутатіону, що свідчить про порушення окисно-відновного потенціалу в клітині, процеси окисної модифікації білків і зміни вмісту фотосинтезувальних пігментів. Важливими реакціями адаптації досліджуваних бактерій є зростання глутатіонпероксидазної та глутатіон-S-трансферазної активності, а також зміни жирнокислотного складу ліпідів, які спричиняють збільшення плинності мембрани. Виявлено, що зелені фотосинтезувальні бактерії C. limicola ІМВ К-8 синтезують глікоген за росту на стічних водах спиртового заводу. Утворені в результаті метаболізму глікогену C. limicola ІМВ К-8 карбонові кислоти, зокрема, ацетат, можуть бути субстратом для генерації електричного струму екзоелектрогенними бактеріями. Поєднання фототрофних мікроорганізмів C. limicola ІМВ К-8 з екзоелектрогенами Desulfuromonas acetoxidans ІМВ B-7384 є підходом до створення технологій генерування електричного струму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.362 + Е40*801.1-641:Г121.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451108 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського