РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799809<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Крупич О. М. 
2D поляриметрія та інтерферометрія в п'єзооптиці і акустооптична анізотропія кристалів : автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.05 / О. М. Крупич; Інститут фізичної оптики імені О. Г. Влоха. - Львів, 2018. - 37 c. - укp.

Розроблено нові методи дослідження ефектів фотопружності, які ґрунтуються на аналізі двомірних зображень зразків. З'ясовано причини низької точності традиційного п'єзооптичного експерименту та встановлено, що вони можуть бути зменшені шляхом відповідного вибору геометричних параметрів зразка або застосуванням схем навантаження, які індукують неоднорідний, проте наперед відомий розподіл напружень в зразку. Розроблено метод визначення п'єзооптичних коефіцієнтів (далі - ПК) на основі 2D поляриметрії з використанням діаметрально стиснутих кристалічних дисків і апробовано його на прикладі вимірювання ПК пі66 кристалу ніобату літію. Розроблено метод вимірювання ПК на основі лазерної цифрової 2D інтерферометрії із застосуванням чотириточкового згину. Апробовано метод з використанням оптичного скла К8. Визначено всі компоненти тензора п'єзооптичного і пружнооптичного ефектів трьох складів боратного скла (LiKB4O7, Li2B6O10 та LiCsB6O10), тригональних кристалів LiNbO3, тетрагональних кристалів NaBi(MoO4)2 і Li2B4O7. Запропоновано аналітичний метод вивчення анізотропії коефіцієнта акустооптичної якості М2, який базується на отриманих аналітичних співвідношеннях для анізотропії ефективного пружнооптичного коефіцієнта, співвідношеннях для анізотропії швидкостей поширення АХ і показників заломлення. Апробовано метод на ізотропних середовищах, кристалах кубічної, тригональної і тетрагональної сингоній. Встановлено геометрії взаємодії, які характеризуються максимальними значеннями М2 для ізотропної та анізотропної, в т.ч. колінеарної дифракці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.371.701,022 + В376.1,022 + В374.4,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436376 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського