РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000799851<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Демчук Р. В. 
Міфопоетика як засіб моделювання української ідентичності: культурно-цивілізаційний контекст : автореф. дис. ... д-ра культурології : 26.00.01 / Р. В. Демчук; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 34 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз ролі міфопоетичного чинника у становленні та репрезентації моделі національної ідентичності в Україні. Уточнено поняття "національна ідентичність" і задекларовано новий етап її формування; визначено контрдискурс української ідентичності; обґрунтовано цивілізаційний принцип структурування національно-культурного простору. Спираючись на методологічну основу, розкрито зміст нових понятійних словосполучень (політична теологія православного світу), категоріальних нововведень (розрізнення понять "ментальність" і "менталітет") і підходів (ієротопія) до предмета дослідження. На основі різнобічної джерельної бази здійснено концептуальне осмислення та загальнотеоретичний аналіз міфопоетичних наративів та інтенцій у формуванні національної ідентичності, темпоральну категоризацію основних міфологічних дискурсів, визначено провідні міфологеми України з огляду на історичну спадкоємність. Запропоновано структурну та функціональну ієрархію міфів від архаїчних до сучасних: діахронних - історичних, синхронних - політичних; надано диференціацію політичних міфів (фундаментальний, технологічний), обґрунтовано поняття "псевдоміф" на підставі медіа-міфів; уточнено поняття "міфопоетика" та його функціональність у різних сферах застосування. Міфопоетика виступає як сукупність культурних слідів, які відображають домінування міфопоетичного модусу сприйняття, що може бути позначене як "міфомислення". Отже, міфопоетика є культурним топосом, який обумовлює національну ідентичність і є формою її вираження. Міфопоетичний тип світосприйняття як культурна комунікативна система кореспондує до образного поняття "українська душа" й узгоджується з національним світоглядом і менталітетом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436487 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського