РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800013<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стирнік Н. С. 
Новелістика Д. Г. Лоренса: мотивно-тематичний комплекс і жанрові стратегії : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.04 / Н. С. Стирнік; Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. - Дніпро, 2021. - 16 c. - укp.

Досліджено новелістику Д. Г. Лоренса, визначено співвіднесеність традиційного та новаторського в ній, уточнено роль письменника в літературному процесі межі століть. Проаналізовано збірки Д. Г. Лоренса "The Prussian Officer and Other Stories" (1914), "England, My England and Other Stories" (1922), "The Woman Who Rode Away and Other Stories" (1928), що репрезентують ранній, зрілий і пізній періоди творчості митця, визначено провідні теми, мотиви та художні особливості їх реалізації. Докладно проаналізовано маловивчені новели, що яскраво маркують той чи інший період ("Запах хризантем", "Прусський офіцер", "Спокусниця", "Сутінки весни", "Жених про запас", "Англіє, моя Англіє", "Макака в хакі", "Межа", "Зникла жінка", "Сонце", "Зимовий павич", "Закохані", "Новомодна Єва і старомодний Адам", "Переможець на дерев'яному конику", "Мила леді", "Самсон і Даліла"). Встановлено, що на різних етапах творчості, яка розвивалася в рамках модернізму, Д. Г. Лоренс синтезував творчі принципи, характерні для імпресіонізму, експресіонізму, натуралізму та реалізму. Підкреслено, що в його новелах об'єктом художнього осмислення є підсвідомість персонажів, що проявляється незалежно від волі останнього, та пробудження якої може спричинити як трагедію ("Слабак", "Прусський офіцер"), так і надати нового сенсу життю героїв ("Дочка баришника", "Жених про запас"). Акцентовано, що оригінальність автора оприявнилася через прийоми художнього відтворення внутрішнього світу, підсвідомості героїв, а також тонкий психологізм, витонченість у зображенні почуттів, чуттєвість стосунків між чоловіком і жінкою, а також елементи еротизму, що було нетиповим для тогочасної англійської літератури загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)6-4 Лоренс Д.Г. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451070 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського