РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800149<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тютюн О. І. 
Доля народів / О. І. Тютюн. - Вид. 8-ме, допов. і перероб.. - Київ, 2021. - 634 c. - Слов'янський ребус. - Бібліогр.: с. 194-202, с. 603-630 - укp. - рус. - англ.

Увагу приділено питанням походження слов’янських народів. Досліджено археологічні, історичні та лінгвістичні даних по даному питанню дозволило дійти висновку, що виникнення найдавніших предків сучасних балтійських, германських і слов’янських народів пов’язано з міграцією мовних предків балтів, германців і слов’ян з Італії в кінці VII ст. до н. е. до Північної Німеччини і Південної Скандинавії і формування там на основі культур місцевих народів ясторфської (балти) культури і близьких до неї культур (праслов’ян і першогерманців). На початку VI ст. до н. е. праслов’яни і частина першогерманців переселилася з Південної Скандинавії до Гданського Помор’я, де змішалася з місцевим фінно мовним населенням і сформувала поморську культуру першослов’ян, від якої походять всі відомі слов’янські народи. Досліджено походження держави Русь та східнослов’янських народів. Проаналізовано роські назви дніпровських порогів, наведених Костянтином Багрянородним у праці «Про управління імперією», показав, що давні роси, які поклали початок формування держави Русь і східнослов’янським народам були скандинаво-елліномовним етносом, який сформувався у давній Сіндиці Боспорського царства в ІІІ – VI ст.. в результаті змішення прийшлих германців черняхівської культури і місцевого елліномовного населення. Окрім східнослов’янських народів політичними нащадками традицій Боспорського царства в тій чи іншій мірі є також болгари, поляки, литовці та багато інших народів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(49=СЛ)4 + Т3(4УКР)414

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО38071 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського