РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800175<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малий Д. М. 
Специфіка композиторського мислення в музиці останньої третини XX - початку XXI століть : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / Д. М. Малий; Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського. - Харків, 2018. - 19 c. - укp.

Увагу присвячено виявленню специфіки композиторського мислення в музиці останньої третини ХХ – початку ХХI ст. Музичне мислення вивчено як об'єкт семіотики. Розглянуто його сутність і функції в дискурсі філософії та музикознавства. Композиторське мислення митців розкрито у зв’язку з чинниками його формування (свідомість, світогляд, комунікація, соціум тощо). Запропоновано класифікувати композиторське мислення на три типи: філософський, науковий, релігійний. Зауважено, що у творчій практиці, як правило, вони взаємодіють один з одним, утворюючи творчий синтез. Техніки композиторського письма ХХ – ХХІ ст. (серіалізм, сонорика, алеаторика) та жанрово-виконавський критерій типології представлено у взаємодії світогляду митця та композиторського стилю. Типологію апробовано на прикладі аналізу композицій Г. Уствольської (Соната № 6 для фортепіано, Симфонія № 4), Г. Лахенмана ("Guero" для фортепіано) і В. Мужчиля (хоровий перформанс "Perpetuum mobile"). Результати дослідження складають теорію композиторського мислення як самостійний розділ теорії музики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436709 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського