РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Історія української літератури : у 12 т.. Т. 7, кн. 2. Література 80 - 90-х років XIX століття / Л. Мороз, О. Камінчук, М. Легкий, Р. Гром'як, Н. Левчик, А. Новиков, М. Москаленко, О. Тетеріна, С. Кіраль, Л. Горболіс, О. Куца, В. Івашків, Т. Дзюба, О. Шубравська, Л. Мороз. - Б.м., 2021. - 501, [2] c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Досліджено українську драматургію другої половини XIX століття, встановлено, що вона мала новаторський характер і досягла свого найвищого піднесення, стала одним з провідних родів літературної творчості та була викликана самим життям і, зокрема, бурхливим розвитком українського театрального мистецтва. Визначено, що плідним ґрунтом, на якому визрівало українське професійне сценічне мистецтво, був аматорський театр, який підготував ґрунт для розвитку професійного українського театру та залишався єдиною надією уярмленого народу на своє духовне відродження. Акцентовано увагу на працях авторів, принаймні в українській історії, які розвиваючи традиції попередників, працювали в багатьох родах і жанрах літератури це П. Куліш, Панас Мирний, І. Нечуй-Левицький, Б. Грінченко, Ю. Федькович, Олена Пчілка, І. Франко, Леся Українка, при цьому драматургія, яку реалізовано на сценічному кону, за свого високого художнього рівня, виконує подвійну місію: підіймає загальний рівень і літератури, і театру, виховує і читача, і глядача. Розглянуто діяльність таких видатних українських культурних діячів як М. Кропивницький, М. Старицький, І. Карпенко-Карий та інші митці. Приділено увагу розвитку філологічних наук, літературознавства, розглянуто історію розвитку літературної критики, об'єктом розгляду якої стають не художні явища самі собою, а результати діяльності літературних критиків та інше. Висвітлено діяльність Михайла Драгоманова, який наголошував, що саме орієнтир на художнє дослідження життя народу - найнижчих та середніх верств суспільства ''може зберегти за українською літературою живість, народність, дати їй практичну силу, а через те й забезпечити і саме її існування і прогрес''.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-3,3

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355112/7.2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського