РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800225<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Клименко Ю. В. 
Спікули губок з юрських та крейдових відкладів платформної України : автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.09 / Ю. В. Клименко; Національна академія наук України, Інститут геологічних наук. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Представлено узагальнення результатів із вивчення мікроспонгіофосилій (ізольованих спікул кременевих губок), їх систематичного складу, стратиграфічного та латерального поширення в юрських і крейдових відкладах платформної України. Вперше для цих відкладів наведено детальний монографічний опис 30-ти морфородів і 67-ми морфовидів спікул губок. Із них 38 морфовидів описано як нові. Встановлено й охарактеризовано комплекси спікул губок із юрських (келовей, оксфорд) і крейдових (альб, сеноман) відкладів платформної України, визначено їх систематичний і кількісний склад. Охарактеризовано особливості розподілу морфовидів спікул губок у досліджуваних відкладах, простежено просторово-часові зміни складу комплексів морфовидів спікул губок як в окремих розрізах, так і в різних структурно-фаціальних зонах. Простежено стратиграфічний розподіл кожного з виявлених морфовидів спікул губок. Установлено комплекси морфовидів спікул кременевих губок, які містять морфовиди, притаманні для келовейських, оксфордських, альбських, сеноманських відкладів західних, центральних і східних районів платформної України. Це дає підставу для використання ізольованих спікул кременевих губок для стратифікації відкладів на рівні ярусів і під'ярусів, особливо безкарбонатних товщ, збіднених на ортостратиграфічні групи фауни. Наведено результати співставлення юрських і крейдових відкладів території Волино-Поділля, Українського щита (УЩ) і Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) за спікулами губок. За аналізом систематичного складу комплексів спікул губок установлено їх загальні та відмінні риси. За встановленими комплексами спікул губок у юрських і крейдових відкладах простежено латеральну зміну їх складу в одновікових відкладах. За систематичним складом комплексів і присутністю в них спільних морфовидів, а також за характерними морфовидами спікул губок установлено аналоги одновікових відкладів. Обґрунтовано доцільність використання спікул губок для міжрегіональних кореляцій. За визначеним складом угрупувань губок відтворено умови їх існування. Встановлено динаміку зміни глибин, солоність водних мас, температури в юрському та крейдовому морських басейнах платформної України. Простежено зміни у розвитку та складі угрупувань губок на досліджених ділянках палеобасейну впродовж юрського та крейдового часу залежно від умов існування. Створено атлас зображень всіх виявлених і вивчених морфовидів спікул губок із юрських і крейдових відкладів західної, центральної та східної частини платформної України, який містить 15 фототаблиць морфовидів спікул губок, що налічує 129 фотозображень із поясненнями до них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е169.111.2"06"(45УКР)

Шифр НБУВ: РА451212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Автореферати дисертацій 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського