Подобєд О. А. Культурне життя та повсякдення переміщених осіб і біженців з України у Західній Німеччині (друга половина 1940-х рр.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. А. Подобєд; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького. - Черкаси, 2018. - 40 c. - укp.Визначено причини міграції українців у роки Другої світової війни, проаналізовано соціальний склад мігрантів, вплив економічної кризи у Західній Німеччині на життя українців, соціально-психологічні настрої та розкрито процес адаптації до життя переміщених осіб і біженців із України у Західній Німеччині. Досліджено функціонування української системи освіти та наукові знання. Задіяно в дослідженні широку літературно-джерельну базу. Проаналізовано мовні процеси, розвиток українського музичного, театрального й образотворчого мистецтв, скульптури й архітектури, церковно-релігійного життя, формування культурної пам'яті, спортивного життя українських переміщених осіб і біженців. Розглянуто рівень та якість харчування, стан здоров'я та медичного обслуговування, повсякденну мобільність, чутку як складову інформаційного повсякдення українців у Західній Німеччині. Вивчено особливості функціонування української родини, відзначання свят та проведення дозвілля у післявоєнній Західній Німеччині. Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4НІМ9=УКР)64-7
Рубрики:
Шифр НБУВ: РА436416 Пошук видання у каталогах НБУВ Додаткова інформація про автора(ів) публікації: (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці) ![](/irbis_nbuv/images/info.png) Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
|