РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800506<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Яцковська А. О. 
Симфонії Ігоря Стравинського: від традиції до "творення жанру" : автореф. дис. ... канд. мистецтвознавства : 17.00.03 / А. О. Яцковська; Національна музична академія України імені П. І. Чайковського. - Київ, 2018. - 16 c. - укp.

Досліджено жанр симфонії у творчості Ігоря Стравинського. Розглянуто твори, які сам композитор назвав симфоніями: Симфонія Es-dur (1907), "Симфонії духових інструментів" (1920), "Симфонія псалмів" (1935), Симфонія enUt (1940) і "Симфонія у трьох рухах" (1945). Виявлено ознаки жанру симфонії у кожному з цих опусів, його особливості та механізми трансформації, а також простежено типову модуляцію жанру, що відбувалася у XX сторіччі, але - в рамках творчості одного композитора: моножанр "старої" традиції – ліброжанр – поліжанр - новий моножанр. Зазначено, що разом симфонії Стравинського формують масштабний надцикл, у якому кожний твір посідає місце певної частини в інваріанті симфонічного циклу. Вивчено ретельну роботу Стравинського з жанром, його майже всебічне апробування, трансформацію як зовнішніх, так і змістовних компонентів, пробудження глибинної "пам'яті жанру", співіснування усталених ознак із сучасними формами вираження, усе це дозволяє говорити про Стравинського як коментатора, а про його симфонії - як своєрідний коментар жанру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.040 + Щ313(4РОС)6-81 Стравинський І.

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436436 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського