РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800754<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Архипкіна Т. Л. 
Ендокринне безпліддя при синдромі полікістозних яєчників: гормонально-метаболічні аспекти патогенезу та шляхи підвищення ефективності лікування : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.14 / Т. Л. Архипкіна; Національна академія медичних наук України, Інститут проблем ендокринної патології імені В. Я. Данилевського. - Харків, 2018. - 44 c. - укp.

Увагу приділено встановленню особливостей патогенетичних взаємозв'язків між показниками гормонального профілю, вуглеводного та ліпідного обмінів і стану ендотеліальної функції у жінок із синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ). На підставі одержаних результатів представлено нове рішення науково-практичної проблеми щодо розробки стратегії корекції гормонально-метаболічних порушень при лікуванні безпліддя в пацієнток зі СПКЯ. Поглиблено уявлення щодо впливу надлишкової маси тіла на показники системи гіпофіз - яєчники - надниркові залози у жінок зі СПКЯ. Доведено, що наявність помірної гіперпролактинемії погіршує гормональні та метаболічні порушення, які притаманні класичному фенотипу СПКЯ, та супроводжується розладами циркадного ритму секреції пролактину. Встановлено високу частоту порушень вуглеводного обміну, яка асоційована з індексом маси тіла та гіперандрогенемією. Доведено, що за умов нормальної маси тіла існує прихована дисфункція β-клітин підшлункової залози й інсулінорезистентність. Виявлено дисліпідемію у 60,6 % хворих, яка зумовлена перш за все гіперандрогенемією та порушенням чутливості до інсуліну. Доведено наявність ендотеліальної дисфункції у молодих жінок зі СПКЯ. Аргументовано роль гіперандрогенемії в ролі каузального чинника порушень функції ендотелію. Показано, що помірна гіперпролактинемія, дисліпідемія, надлишкова маса тіла й інсулінорезистентність є додатковими факторами, які потенціюють розвиток дисфункції ендотелію. Визначено збільшення продукції антимюллерового гормону (АМГ), яке асоційоване з гіперандрогенемією, порушенням чутливості до інсуліну та не залежить від рівня пролактину. Доведено, що АМГ може бути діагностичним критерієм СПКЯ та прогностичним маркером репродуктивної відповіді на різні види терапії. Встановлено, що розлади у структурі яєчників і гемодинаміці зумовлені гіперандрогенемією, а інсулінорезистентність посилює посталі структурні порушення. Розроблено алгоритм та обґрунтовано необхідність усунення метаболічних розладів і порушень функції ендотелію як одного з ключових етапів у лікуванні безпліддя у хворих зі СПКЯ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.54 + Р712.55

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського