РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800884<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кундєєва Г. О. 
Застосування матричного методу в управлінні: мікроекономічний рівень / Г. О. Кундєєва // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 2. - С. 34-45. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

В умовах відкритої економіки, поглиблення глобалізації, посилення міжнародної конкуренції та розгортання глобальної соціально-економічної кризи забезпечення сталого розвитку вітчизняних підприємств потребує дієвого управління. Для прийняття раціональних управлінських рішень використовуються різноманітні методи, зокрема матричні. Проаналізовано різноманіття застосування матричного підходу для оцінки елементів стратегії розвитку та етапи використання деяких матричних методів у дослідженнях діяльності підприємства. Це надало можливість застосування вказаного методу у сфері управління ефективністю діяльності підприємства. Розкрито сутність матричного підходу та структури матриці, зокрема показники та початкові параметри. Визначено критерії, що надають можливість змогу грунтовно використовувати інформацію та ефективно приймати управлінські рішення. Зазначено, що система показників для здійснення аналізу ефективності операційної діяльності не є однотипною для всіх підприємств, тому проблемним залишається питання вибору показників. Для оцінки ефективності операційної діяльності ПП Фірма "Гармаш" запропоновано такі показники: фінансовий результат від операційної діяльності; чистий дохід від реалізації продукції (робіт, послуг); середньооблікова чисельність штатних працівників; власний капітал; повні витрати на виробництво та реалізацію продукції; вартість майна. Здійснено комплексний аналіз ефективності операційної діяльності підприємства за таким алгоритмом: розраховано індекси запропонованих показників ефективності операційної діяльності підприємства звітного та попереднього років, обчислено темп зміни вказаних показників і суми індексів зміни цих показників, визначено вагомість кожного показника. Для аналізованого підприємства найбільший впливовим є трудовий ресурс (середньооблікова чисельність працівників), тому в подальшому потрібно дослідити кадрову політику підприємства з метою ефективного використання трудових ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського