РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800890<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Харченко Є. І. 
Порівняння методів визначення еквівалентного діаметра сипких матеріалів / Є. І. Харченко, В. М. Чорний // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 2. - С. 91-99. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Отримано залежність розрахунку масово-еквівалентного діаметра (МЕД) сипких матеріалів (СМ) і наведено результати дослідження еквівалентного діаметра (ЕД) СМ неправильної форми (НПФ) пікнометричним, ситовим методами (СМ) і прямим вимірюванням (ПВ) габаритних розмірів частинок (ГРЧ). Сформульовано проблему визначення ЕД частинок СМ НПФ. Наведено методику вимірювання ГРЧ ПВ і СМ. Описано методику визначення густини твердих і рідких матеріалів за допомогою пікнометра. Виведено та доповнено залежність МЕД СМ з урахуванням кількості частинок, узятих для вимірювання МЕД. Наведено результати досліджень ЕД капронової крихти, фракції бурштину, насіння нуту та металевих кульок різними методами. Експериментально підтверджено адекватність запропонованої залежності МЕД СМ з урахуванням кількості частинок, узятих для аналізу. Визначено густину досліджуваних матеріалів, яка становила для капронової крихти - 1,140 г/см<^>3; для подрібненого бурштину - 1,102 г/см<^>3; для насіння нуту - 1,330 г/см<^>3 і для металевих кульок - 8,659 г/см<^>3. ЕД, визначений за допомогою пікнометра, становив: для капронової крихти - 3,76 мм; для подрібненого бурштину - 3,09 мм; для насіння нуту - 8,27 мм і для металевих кульок - 2,90 мм. Аналіз результатів визначення ЕД металевих кульок показав високий збіг отриманих значень. Показано, що чим більше форма частинок наближається до кулястої, тим більш близькі значення ЕД частинок, визначені різними методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж360.6-1

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського