РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000800925<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пирог Т. П. 
Антимікробна активність поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241, синтезованих за наявності біологічних індукторів / Т. П. Пирог, М. С. Іванов, Г. А. Ярова // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2021. - 27, № 4. - С. 43-52. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено антимікробну активність (АМА) ПАР A. calcoaceticus IMB B-7241, синтезованих за наявності біологічних індукторів у середовищі з гліцерином різного ступеня очищення. Як індуктори використано живі та інактивовані автоклавуванням клітини Bacillus subtilis БТ-2, а також супернатант після вирощування штаму БТ-2, які вносили у кількості 2,5 - 10 % (об'ємна частка) у середовище з очищеним гліцерином і відходами виробництва біодизелю на початку процесу культивування A. calcoaceticus IMB B-7241. АМА ПАР щодо бактеріальних і дріжджових культур визначено за показником мінімальної інгібувальної концентрацій (МІК). Установлено, що найефективнішими з використовуваних індукторів виявилися живі клітини B. subtilis БТ-2: внесення їх у середовище з обома субстратами супроводжувалося синтезом ПАР, МІК яких щодо досліджуваних бактеріальних тест-культур (B. subtilis БТ-2, Staphylococcus aureus БМС-1, Proteus vulgaris ПА-12, Enterobacter cloacae С-8) і дріжджів (Candida albicans Д-6, Candida tropicalis PE-2) були в 2,5 - 23 рази нижчими, ніж встановлені для ПАР, утворених на середовищі без цього індуктора. Використання як індуктора інактивованих клітин B. subtilis БТ-2 надало змогу підвищити АМА ПАР щодо бактерій і дріжджів у 2 - 8 разів, за наявності супернатанту B. subtilis БТ-2 синтезувалися ПАР, АМА яких щодо бактерій була всього вдвічі вищою, ніж ПАР, одержаних без індуктора. Ці дані можуть свідчити про те, що індукуючий фактор пов'язаний із клітинами, а індукція потребує як хімічної, так і біологічної взаємодії між продуцентом ПАР і конкурентним мікроорганізмом. Отже, в результаті проведеного дослідження встановлено можливість регуляції АМА ПАР A. calcoaceticus IMB B-7241 внесенням у середовище культивування продуцента клітин конкурентних бактерій B. subtilis БТ-2. Важливо, що за таких умов культивування суттєво підвищувалася АМА ПАР, синтезованих на токсичних промислових відходах виробництва біодизелю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л785-106

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського