РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801153<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Веселий М. Ю. 
Діагностика, лікування та реабілітація перекруту яєчка в дітей (огляд літератури) / М. Ю. Веселий, С. В. Веселий // Хірургія дит. віку. - 2021. - № 2. - С. 63-71. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Перекрут яєчка (ПЯ) - екстрений стан, при якому відбувається часткове або повне здавлення судин сім'яного канатика, яке може призвести до інфаркту яєчка. Проявляється ПЯ різким болем, гіперемією мошонки, генералізованим набряком відповідної половини мошонки, нудотою, блюванням та запамороченням. Однак ці симптоми характерні також для багатьох інших гострих захворювань статевої гонади. З плином часу вираженість цих симптомів стає менш яскравою, що, своєю чергою, ставить питання своєчасного проведення диференційної діагностики. Мета роботи - систематизувати та узагальнити сучасні літературні дані стосовно діагностики, лікування і реабілітації ПЯ в дітей. Під час діагностики велике значення має збір анамнезу, урахування клінічних даних, перевірка характерних для ПЯ симптомів. Значну роль відіграє використання інструментальних методів дослідження, чільне місце серед них посідають ехографічний і сцинтиграфічний методи. Після підтвердження діагнозу ПЯ необхідно розпочати лікування якнайшвидше. Існує дві методики деторсії яєчка: безкровна ручна деторсія та інвазивна деторсія з подальшою орхіопексією. Післяопераційний період має дуже важливе значення для збереження фертильності пацієнта в майбутньому. Реабілітація після ПЯ передбачає медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури, фіксування статевої гонади з контрлатерального боку та, у разі втрати тестикули через несвоєчасно надану лікарську допомогу, ендопротезування яєчка. ПЯ являє собою важку та невивчену проблему. Критична ішемія наступає в термін від 12 до 16 год від початку захворювання. На сьогодні проблема діагностики, лікування і реабілітації хворих на гострий ПЯ до кінця не вивчена та потребує подальшого вивчення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.696.86

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського