РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801216<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Онищенко В. 
Цивілізаційний дискурс економічного розвитку України / В. Онищенко // Вісн. Київ. нац. торг.-екон. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 132-148. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Країни, як і люди, одні здатні побудувати щасливе життя, інші ні, і це визначається цивілізованим культурним кодом нації, носіями якого є громадяни, які мають визначати динаміку та якість розвитку своєї держави. Найактуальнішою проблемою нашого економічного і соціального розвитку є якість населення та його здатність відтворювати людський і соціальний капітал та інституційне влаштування держави для її розвитку в обраному напрямку. Мета ствтті - з'ясувати цивілізаційний контекст економічного розвитку України. Матеріалом дослідження були роботи вітчизняних та зарубіжних спеціалістів. У процесі підготовки використано загальнонаукові методи дослідження: історичний, аналіз, синтез та абстрагування. Україна не має свого чітко визначеного цивілізаційного коду, бо її культура - це коктейль із різним цивілізаційним змістом, породжений євразійським, радянським та європейським впливом, тобто маргінальна. Основні відмінності в політичному та економічному розвитку різних цивілізацій і країн зумовлені їх різними культурами, в тому числі економічною. Економічна культура пересічного українця дуже відрізняється від культури ЄС, до якої ми прагнемо. З об'єктивних причин вона є нефункціональною для ринкових перетворень, оскільки протягом трьох століть формувалася в умовах Російської імперії та СРСР. Потрібні значні зусилля для формування нової, сучасної якості людського капіталу та соціального капіталу держави. У цьому аспекті необхідні кардинальні зміни у сфері освіти та науки, які є рушійними силами їх розвитку. Висновки: економічна культура українців не має рис, які можуть бути рушійними силами інноваційного економічного та соціального розвитку. Для цього необхідне суспільство з новим людським і соціальним капіталом, відтворення якого потребує значних матеріальних ресурсів і часу.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*671.112 + У010.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського