РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801234<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матвісів М. В. 
Оцінка ризику внутрішньоутробного інфікування плода у вагітних жінок з хронічним гепатитом В / М. В. Матвісів // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2021. - № 3. - С. 12-16. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - розробити спосіб прогнозування внутрішньоутробного інфікування плода у вагітних з хронічним гепатитом В (ХГВ), інфікованих і не інфікованих ВІЛ, власне спосіб, що забезпечує високу точність прогнозу, є простим і доступним у практичному застосуванні та досягається шляхом аналізу множинних факторів ризику передачі інфекції від матері до плода. Матеріали та методи. Проаналізовано перебіг і наслідки вагітності у 211 жінок з ХГВ, не інфікованих ВІЛ, та у 18 жінок з ХГВ, інфікованих ВІЛ. Оцінено показники реплікативної активності вірусу та активність запального процесу в печінці. Вивчено динаміку показників залежно від триместру вагітності, ступеня імуносупресії, обумовленої ВІЛ. Визначено частоту факторів ризику дослідженням типу "випадок-контроль", розраховано частоту виявлених факторів ризику у групах матерів, у яких відбулася передача вірусу гепатиту В (ВГВ) дитині, і в тих, у яких вона не відбулася. Ступінь впливу окремих факторів ризику визначено за величиною відносного ризику (RR), встановлено їх 95 % довірчий інтервал (95 % СI), достовірність результатів (р) за t-критерієм Стьюдента. Вірогідними прийнято відмінності при p << 0,05. Установлено, що факторами ризику внутрішньоутробного інфікування плода є: материнські - вірусне навантаження ВГВ << 10<^>5 коп/мл у III триместрі, порушення застосування схеми високоактивної антиретровірусної терапії, ВІЛ-інфекція, рівень CD4+ Т-лімфоцитів << 500 клітин/мкл, шкідливі звички матері; плодові - затримка внутрішньоутробного розвитку, дистрес плода; акушерські - передчасне відшарування плаценти, передчасні пологи, плацентарна дисфункція, безводний проміжок понад 6 год, передчасне відходження навколоплідних вод. У вагітних жінок з ХГВ кожний фактор ризику оцінено в балах залежно від показника RR: ті фактори, показник відносного ризику яких був найвищим, - у 5 балів, ті, показник яких був нижчим, - у 4 і 3 бали відповідно, а ті, показник яких був найнижчим, - у 2 бали. З метою прогнозування ризику інфікування плода розроблено робочу прогностичну карту з бальною оцінкою від 2 до 5. Установлено, що ризик інфікування плода ВГВ у жінок з ВІЛ-негативним статусом високий при сумі балів 19 - 34, помірний - 18 - 11, низький - << 10; у жінок з ВІЛ-позитивним статусом - відповідно при сумі балів 24 - 46, 13 - 23 і << 12. Висновки: застосування в практичній роботі лікувальних закладів запропонованої прогностичної карти з бальною оцінкою сумарних факторів ризику для кожної вагітної сприятиме ранньому прогнозуванню внутрішньоутробного інфікування плода у вагітних жінок з ХГВ з урахуванням їх ВІЛ-статусу, що дасть змогу своєчасно діагностувати вроджену інфекцію та забезпечити диспансерне спостереження за такими дітьми. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду жінок. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.20 + Р716.216.514.16 + Р716.216.514.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського