РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801238<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пилюк І. І. 
Оптимізація комплексної терапії пневмоній у дітей, які часто хворіють на гострі респіраторні захворювання / І. І. Пилюк // Укр. журн. перинатологія і педіатрія. - 2021. - № 3. - С. 38-43. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - підвищити ефективність патогенетичного лікування хворих на пневмонію дітей з рекурентними гострими респіраторними захворюваннями (ГРЗ) шляхом поєднання протокольної терапії з препаратом, що володіє антиоксидантним, антигіпоксичним та органопротекторним ефектами. Проаналізовано результати клініко-лабораторних та інструментальних методів обстеження дітей з пневмонією віком 3 - 8 років, які часто хворіють на ГРЗ. Діти отримували протокольне лікування пневмонії і його поєднання з препаратом з антиоксидантним, антигіпоксичним та органопротекторним ефектами. Результати. Оптимізація протокольного лікування дітей з пневмонією, які часто хворіють на ГРЗ, шляхом доповнення патогенетичної терапії цим препаратом дає змогу підвищити ефективність лікування, яка підтверджується швидшим регресом клінічних проявів пневмонії (інтоксикації - через 1,9 +- 0,04 доби, кашлю - через 2,1 +- 0,08 доби, дихальної недостатності - через 1,7 +- 0,08 доби, зокрема, задишки - через 1,3 +- 0,04 доби, розладів мікроциркуляції та гемодинаміки - відповідно через 2,1 +- 0,05 та 1,8 +- 0,09 доби), зменшенням відсотка дітей з пневмонічною інфільтрацією за даними контрольної рентгенографії органів грудної клітки - на 30,0 %, гіпоксією міокарда за результатами ЕКГ - на 20,0 %, що дає змогу зменшити тривалість курсу антибіотикотерапії на 2,0 +- 0,04 доби, стаціонарного лікування - на 2,2 +- 0,08 ліжко-дня. Позитивна динаміка показників клініко-лабораторних та інструментальних методів обстеження таких дітей відбувалася за рахунок підвищення рівнів глутатіонредуктази і глутатіонтрансферази в сироватці крові відповідно в 4 та 3 рази та зниження вмісту глутатіонпероксидази і гамма-глутамілтранспептидази в 2,6 та 1,6 раза. Висновки: доповнення протокольної терапії пневмонії в дітей, які часто хворіють на ГРЗ, препаратом з антиоксидантним, антигіпоксичним та органопротекторним ефектами сприяло швидшому регресу клінічних проявів за рахунок відновлення функціональної активності редокс-системи глутатіону, що дало змогу зменшити тривалість курсу антибіотикотерапії і стаціонарного лікування. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської декларації. Протокол дослідження ухвалено Локальним етичним комітетом зазначеної в роботі установи. На проведення досліджень отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автор заявляє про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 + Р733.514.31-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського