РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801299<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мозгова Н. Г. 
Час та буття в смислових моделях традиційного Сходу та постмодерного Заходу / Н. Г. Мозгова, К. С. Гончаренко // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 67-72. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто концепти "часу" та "буття" в різних культурних традиціях: східній та західній, між якими завжди існував та існує певний зазор (соціологічний, філософський, часовий) відповідно до якого, як східна так і західна людина живе в один час, але не перебуває в одній фазі соціального циклу. Показано, що східна культурна традиція щодо західної є певним "проєктом", який уже зреалізований, здійснений, довершений, витриманий часом та осмислений, вкорінений в бутті, у той час як західна культура лише підходить до нього в якості "нової перспективи". Точкою перетину для розуміння того, що традиційність Сходу є не кардинально відмінною, а, навпаки, близькою тому, що постулюється Заходом у його постмодерному варіанті є ірраціональність з її плинністю, орієнтованістю на тимчасове, миттєве тощо, а відтак - обгрунтування цього є метою даною розвідки. У такий спосіб, у дослідженні ми намагаємося реалізувати головне завдання: увиразнити точки перетину традиційного Сходу та постмодерного Заходу та довести, що ці культури не є кардинально протилежними. Центральною проблемою статті є спроба аналізу тлумачення часу та буття в східній смисловій моделі та відповідно до цього обгрунтування співперетину даної проблематики в смисловій моделі постмодерної культури, в яку входить західна людина. Відповідно, розкриттю даної проблеми сприяє компаративний метод та вивіреність методології дослідження. Обгрунтуванню західних підходів до визначення часу та буття сприяють дослідження класиків філософської думки таких як: М. Гайдеггер, Ж.-П. Сартр, Ж. Дельоз, а також грунтується на розвідках Т. А. Мозгової, яка є фахівцем та дослідницею японської філософії загалом, та, зокрема, розглядає час та буття в їхньому філософському змістовному та смисловому наповненні порівняно із західними відповідниками. У розвідці ми приходимо до висновку, що східну культурну традицію та західну постмодерну не можна вважати кардинально протилежними, а більше того, навпаки, саме Постмодерн дозволяє побачити, на скільки вони є "далекими близькими".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1 + Ю212.132

Рубрики:
 Час 

Шифр НБУВ: Ж70861:Філос.Культур. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського