РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Суслікова Л. В. 
Зміни прокоагулянтної ланки під час вагітності в жінок із наркозалежністю / Л. В. Суслікова, І. В. Малишева, В. В. Камінський, К. В. Чайка, А. В. Камінський, А. В. Сербенюк // Репродуктив. ендокринологія. - 2020. - № 2. - С. 49-53. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Мета дослідження - дослідити гемостатичні особливості прокоагулянтної ланки у вагітних жінок із наркозалежністю. Матеріали та методи. Були обстежені 156 вагітних жінок, з них 96 жінок із наркозалежністю (основна група) і 60 вагітних без залежності (група контролю). Всім пацієнткам проводили оцінку системи гемостазу за кількістю загального фібриногену, протромбіну за Квіком, активованого часткового тромбопластинового часу, а також стану системи "мати-плацента-плід". Для оцінки стану фетоплацентарного комплексу проводилось УЗД із допплерометрією. Результати. Під час дослідження відмічались зрушення коагуляційної системи в бік стану гіперкоагуляції в жінок основної групи, що проявлялось підвищенням рівня фібриногену, протромбіну за Квіком та вкороченням активованого часткового тромбопластинового часу. У наркозалежних вагітних була виявлена достовірна різниця даних показників порівняно з контрольною групою (р << 0,05). Також спостерігались зміни системи "мати-плацента-плід" за даними УЗД з допплерометрією, що проявлялося клінічно значущим погіршенням показників кровоплину в маткових артеріях (р << 0,05). Висновки: перебіг вагітності в жінок із наркозалежністю характеризується розвитком гіперкоагуляційного стану. Досліджувані стани викликають тромбози, діапедезні крововиливи, які без корекції в подальшому призводять до кровотеч, внаслідок чого спостерігається затримка внутрішньоутробного росту плода, в гіршому випадку - його антенатальна загибель. Для вагітних із наркозалежністю в III триместрі характерний гіперкоагуляційний стан, на що вказують підвищення рівня фібриногену, протромбіну за Квіком та вкорочення активованого часткового тромбопластинового часу в порівнянні з вагітними контрольної групи. У цих жінок також виявлена висока частка гестаційних і перинатальних ускладнень (структурні зміни плаценти, гемодинамічні порушення II та III ступеня в системі "мати-плацента-плід" та затримка росту плода).


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.645.021.1

Шифр НБУВ: Ж101004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського