РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801396<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Пасічник О. В. 
Порівняльний аналіз структури шкіри експериментальних тварин при різних видах енергетичного впливу / О. В. Пасічник, В. С. Конопліцький, Ю. Є. Коробко // Хірургія дит. віку. - 2021. - № 4. - С. 13-23. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Невуси здебільшого являють собою доброякісні пігментовані утворення, які в деяких випадках із певних причин можуть підлягати злоякісній трансформації. Показаннями для видалення різних за величиною невусів у цілому слугують косметичні причини, постійне подразнення новоутворень, локалізація пігментних невусів в анатомічних ділянках, складних для самоконтролю, наявність невусів особливо схильних до малігнізації. Мета роботи - оцінити шляхом експериментального дослідження морфологічний стан і склад тканин шкіри в краях, дні рани залежно від характеру впливу механічного та енергетичних факторів для подальшого визначення тактики лікування невусів у дітей. Вибір морських свинок масою 350 - 400 г та віком 6 - 8 тижнів в якості експериментальних тварин зумовлений тим, що в ссавців цього виду морфологічна будова шкіри дуже близька до будови шкіри людини, у тому числі за структурою та локалізацією меланоцитарних клітин. Біопсію шкіри брали у двох симетричних відносно хребта ділянках. Усіх тварин після висічення біоптатів шкіри утримували в індивідуальних клітках в умовах віварію, а через 24 год поділили на три групи по 5 особин у кожній, залежно від застосованого методу забору матеріалу для подальшого гістологічного дослідження: I група (n = 5) - висічення утворення проводили гострим шляхом, за допомогою скальпеля; II група (n = 5) - за допомогою лазера хірургічного високоінтенсивного "LIKA-surgeon" (потужність на виході - 10 Вт, довжина хвилі - 940 нм); III група (n = 5) - за допомогою високочастотного електрохірургічного апарату "BOWA-ARC 350". Максимально виражені морфологічні та морфометричні зміни в тканинах біоптатів шкіри в усі терміни дослідження відмічалися в III експериментальній групі тварин, а мінімальні - у I групі. Висновки: морфологічні та морфометричні дослідження біоптатів шкіри експериментальних тварин при різних методах висічення переконливо засвідчили, що на всіх етапах експерименту мінімальні ураження тканин спостерігалися в групі тварин, у яких висічення проводили за допомогою скальпеля, а максимальні патоморфологічні зміни - при біопсії за допомогою монополярного коагулятора. Під час експериментів із лабораторними тваринами всі біоетичні норми та рекомендації дотримано.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24339 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського