РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801409<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гвоздецька Г. С. 
Оптимізація прегравідарної підготовки та моніторингу вагітності у жінок з раннім гестозом в анамнезі / Г. С. Гвоздецька, Н. І. Геник // Лікар. справа. - 2021. - № 5/8. - С. 50-56. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

При підготовці жінок з раннім гестозом в анамнезі до наступної вагітності важливим моментом є визначення індивідуального тригерного чинника та максимальна його корекція до настання вагітності. Мета дослідження - з'ясувати ефективність застосування запропонованого комплексу лікувальних заходів при плануванні вагітності та у I триместрі вагітності у жінок з раннім гестозом в анамнезі для зниження частоти гестаційних ускладнень. Обстежено 150 жінок - 100 повторно вагітних з раннім гестозом в анамнезі (50 жінок отримували загальноприйняті лікувальні заходи, 50 - розроблений комплекс лікувально-профілактичних заходів на прегравідарному етапі і у I триместрі вагітності) та 50 із фізіологічним перебігом I триместру вагітності. У вагітних Iб підгрупи частота ускладнень була значно нижча порівняно з пацієнтками Iа підгрупи: блювання вагітних - 20 проти 62 %, загроза переривання вагітності - 14 проти 36 %, загроза передчасних пологів - 18 проти 26 %, анемія - 18 проти 24 %, плацентарна дисфункція - 24 проти 28 %. У жінок Iб підгрупи переважали симптоми блювання вагітних легкого ступеня, Iа підгрупи - блювання важкого ступеня. Висновки: застосування запропонованого комплексу лікувальних заходів при плануванні вагітності та у період гестації в подальшому позитивно впливає на перебіг вагітності, відзначається менша частота ускладнень гестаційного періоду та покращення перинатальних наслідків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 + Р716.21-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського