РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801430<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колот А. М. 
Безумовний базовий дохід у дзеркалі нової соціоекономічної та епідеміологічної реальності / А. М. Колот, О. О. Герасименко // Демографія та соц. економіка. - 2022. - № 1. - С. 103-124. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Висвітлено проблематику безумовного базового доходу як інституту у царині соціального захисту та компоненти нового суспільного договору в координатах нової соціоекономічної та епідеміологічної реальності. Актуальність дослідження підтверджується необхідністю підвищення рівня соціальної якості в умовах загострення ризиків та загроз, що продукуються драйверами нової (цифрової) економіки та масштабуванням коронакризи. Під впливом викликів, що породжені "великим вибухом-1" та "великим вибухом-2", з'являються нові небезпеки та обмеження соціально-трудового розвитку, що спричиняє пошук нових "опор" розподільних відносин і соціальної політики. Мета статті - наукова аргументація інституту соціально-трудової реальності-XXI - безумовного базового доходу - в контексті розбудови нової системи соціального захисту на постіндустріальних засадах, з дотриманням принципів узгодженості, доступності, прозорості та справедливості з метою забезпечення суспільно прийнятного рівня та якості життя. Елементами новизни статті є авторський концепт безумовного базового доходу як однієї з провідних компонентнового суспільного договору; розкриття соціально-економічної сутності та обгрунтування науково-прикладного значення безумовного базового доходу в умовах розбудови нової (цифрової) економіки та мережевого суспільства. Для реалізації мети дослід ження використано системний та міждисциплінарний підходи; загальнонаукові та спеціальні методи наукових досліджень - історичний і логічний, аналізу та синтезу, теоретичного узагальнення, абстрактно-логічний, індукції та дедукції, порівняльного аналізу, системний, синтезу, декомпозиції. Квінтесенція статті - науково-прикладне обгрунтування вимірів безумовного базового доходу, з одного боку, як інституту, за яким закріплюється позитивна роль у царині розподільних відносин - захист доходів за відсутності гарантій зайнятості, з іншого боку, - як соціального проєкту, що має стати основою нової парадигми соціального захисту за розбудови "суспільства без праці". Розкрито основні принципи запровадження безумовного базового доходу; висвітлено причини, які зумовлюють необхідність та доцільність запровадження безумовного базового доходу; окреслено нові можливості та потенційні ризики в разі запровадження безумовного базового доходу; наведено узагальнення світових практик запровадження елементів безумовного базового доходу та авторське бачення детермінант передумов для широкомасштабного пілотного проєкту із безумовного базового доходу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: С4(4УКР) + У9(4УКР)27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського