РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801514<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Politylo M. 
Theoretical-methodological basis of the interaction process research of subjects of different economic and legal forms of economy = Теоретико-методологічні основи дослідження процесу взаємодії суб'єктів різних економіко-правових форм господарювання / M. Politylo, O. Chubka, T. Smirnova // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 4. - С. 328-334. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Запропоновано розглядати кооперацію як процес співробітництва та взаємодії суб'єктів різних економіко-правових форм господарювання з метою всебічного аналізу різних аспектів цього поняття і на цій основі сформулювано авторський зміст - трактування цієї категорії. Зокрема, виділено деякі аспекти щодо трактування "кооперації", на які більшість авторів звертають увагу при дослідженні цього поняття. По-перше, виділення економічного сенсу кооперації, приділяючи при цьому увагу розкриттю однієї з найважливіших її характеристик - економії ресурсів, завдяки їхньому спільному використанню. По-друге, розгляд організаційно-управлінського аспекту, зводячи до того, що кооперація формується насамперед з метою організування процесу співпраці багатьох суб'єктів ринкових відносин для реалізації завдань як для виробництва товарів (виробнича кооперація), так і для надання послуг чи здійснення різноманітних фінансово-кредитних операцій (кредитна кооперація). По-третє, звертаючи увагу на соціальну атрибутику кооперації, де головною характеристикою є спільна суспільно-громадська взаємна допомога у процесі досягнення поставленої мети. Залежно від зазначених аспектів і характеристик кооперації проаналізовано наявні підходи до визначення поняття "кооперація" як процесу співробітництва та взаємодії суб'єктів різних економіко-правових форм господарювання, що запропоновані як вітчизняними, так і зарубіжними вченими. Надано схематичне зображення основних характеристик змісту поняття "кооперація". А також авторське трактування поняття кооперації в широкому розумінні. Визначальним у змісті поняття "кооперація" є система, оскільки кооперація є важливим системоутворювальним елементом суспільно-економічних відносин (СЕВ). Якщо трактувати систему як сукупність взаємопов'язаних елементів, то тоді кооперацію слід сприймати як систему, у які з'єднуються певні елементи, компоненти для вирішення спільної поставленої мети. Безумовно, кооперацію слід сприймати як досить складне поняття, бо воно охоплює всю систему СЕВ, у тому числі включає різноманітні правові та моральні аспекти. До того ж, кооперація - це і особлива система гармонізації інтересів, у якій закладені дух справедливості, корпоративний дух, колективність і корпоративність. Кооперація - це специфічний інтегрувальний, синтезувальний, структурний, системоутворювальний елемент системи СЕВ, що покликаний забезпечувати співробітництво та взаємодію суб'єктів різних економіко-правових форм господарювання для досягнення спільної мети з мінімізацією витрат. Зазначено чітке розмежування понять "кооперація" і "кооперування", які на практиці часто ототожнюються.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського