РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801614<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Левішко А. С. 
Ефективність використання нових штамів Rhizobium на посівах бобових культур / А. С. Левішко, І. І. Гуменюк, Є. Д. Ткач, Ю. В. Терновий, Ю. А. Кравчук // Агроекол. журн. - 2022. - № 1. - С. 136-144. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Уже багато років застосування бобово-ризобіальних систем та розробка ефективних, конкурентоспроможних мікробних препаратів є невід'ємною частиною органічного землеробства. Бобові культури потребують багато азоту для утворення бульбочок та подальшого синтезу білків. Доступний азот у грунті можна отримати з добрив та результатів фіксації вільного азоту ризобіями. Бобові рослини здатні використовувати N2 з повітря у результаті симбіозу із бульбочковими бактеріями. Внесені органічні речовини також можуть бути використані бобовими рослинами як макроелементи незамінні для рослин, які ризобії використовують як джерело енергії. Мета дослідження - дослідити органічні добрива на основі симбіотичних бактерій, які впливають на ріст і врожайність сої та гороху. Польові випробування проводили на дослідних полях Сквирської дослідної станції органічного виробництва інституту агроекології і природокористування НААН (Україна, Київська обл., м. Сквира) впродовж 2020 - 2021 рр. Культуру як швидкорослих бульбочкових бактерій R. leguminosarum bv. vicіae, так і повільнорослих бактерій B. japonicum вирощували на манітно-дріжджовому середовищі впродовж 7 діб при 26 - 28 <$E symbol Р>С. Азотофіксувальну активність кореневих бульбочок визначали ацетиленовим методом. У роботі наведено результати досліджень зі встановлення ефективності застосування нових штамів інокулянтів на посівах бобових культур сої сорту Моравія та гороху сорту Стартер в умовах Київської обл., Сквирської дослідної станції органічного виробництва інституту агроекології і природокористування НААН. Було показано значний вплив нових штамів ризобій для інокуляції бобових культур на фенологічні показники та врожайність цих культур в умовах інтенсивних технологій. Встановлено позитивний ефект використання цих штамів на посівах бобових в умовах інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур у Правобережному Лісостепу України. Продемонстровано, що інокуляція бобових штамами B. japonicum EL 35 та R. leguminosarum bv. vicіae PS 12 стимулює розвиток рослин упродовж їх вегетації та дає змогу отримати ефективні симбіотичні системи з високим рівнем азотофіксації, внаслідок якої можна одержати збільшення врожайності бобових культур від 16,2 до 20,4 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: П213-272 + П040.2-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського