РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801619<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Prymostka L. 
The impact of M&A transactions on the growth of the banks' market value = Вплив операцій злиття і поглинання на зростання ринкової вартості банків / L. Prymostka, N. Pantielieieva, I. Krasnova, V. Lavreniuk, O. Lytvynenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 5. - С. 45-54. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Глобалізація ринків, необхідність відповідати сучасним економічним тенденціям і впроваджувати нові технологічні рішення для підвищення прибутковості банківського бізнесу значно активізували процеси злиття та поглинання в банківському секторі. Процеси злиття та поглинання є довгими та складними, їхні результати важко передбачити за відсутності фактичних детальних досліджень. Різноманітність результатів наявних досліджень вимагає оновлення даних на основі більших обсягів трансакцій і більших часових інтервалів. Мета роботи - обгрунтування двох гіпотез: по-перше, вплив угод про злиття та поглинання, особливо на збільшення вартості банків; і вплив факторів, які показують рівень економічного розвитку на вартість банків. Досліджено взаємозв'язок між вартістю комерційних банків на внутрішньому та зовнішньому фінансових ринках, угодами про злиття та поглинання, а також економічними показниками, опублікованими Світовим банком і такими, що вимірюють рівень економічного розвитку країн. Використано метод статистичного моделювання. Побудована модель лінійної регресії надає можливість стверджувати, що факт впливу М&А на зростання вартості консолідованих банків є справедливим у 54,8 % випадків. Дослідження показує, що процеси злиття та поглинання мають найбільший вплив на вартість банків у проміжку 3 - 5 років після укладення угоди. Аналіз взаємозв'язку між економічними показниками та зростанням вартості банків показує, що найбільший вплив на вартість банків має відсоток зростання ВВП і ВВП на душу населення, але низьке значення детермінанти у 22,9 % свідчить про низьку залежність вартість банку на рівні економічних показників в цілому. Встановлено, що зовнішні чинники не впливають безпосередньо на зростання вартості банків при здійсненні операцій М&А. У короткостроковій перспективі можна стверджувати, що банк зазнає зростання витрат, збільшення суми коротко- та довгострокової заборгованості та збільшення обсягу портфеля міноритарних цінних паперів. Однак це тільки збільшить вартість банку, позиціонуючи його як значимого гравця на ринку. Питання розширення системи факторів, які впливатимуть на процеси M&A і, як наслідок, на вартість банків, буде предметом подальших досліджень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.64-650 + У9(4УКР)262.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського