РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000801629<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Семенець А. О. 
До проблеми методологічної некоректності принципу превалювання сутності над формою в сучасному бухгалтерському обліку в контексті реалій міжнародного бізнесу / А. О. Семенець, О. Ю. Панфілов, Є. Ю. Кузькін, С. О. Кузнецова, І. О. Гладій // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2021. - Вип. 5. - С. 145-155. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Проаналізовано історичний процес і фактори, які сприяли становленню та розвиткові принципу превалювання сутності (ППС) над формою у світовій і вітчизняній практиці ведення бухгалтерського обліку, його впливу на ведення бізнесу як в окремих країнах, так і в міжнародному бізнесі. Організація та ведення бухгалтерського обліку базується на сукупності принципів бухгалтерського обліку, які повинні забезпечити якісний облік фактів господарської діяльності і як наслідок перетворення цієї інформації у фінансову звітність, яка слугує джерелом інформації для ухвалення управлінських рішень різними категоріями користувачів фінансової та економічної інформації, у тому числі суб'єктами міжнародного бізнесу. Одним із таких принципів виступає ППС над формою. Досліджено філософську основу формулювання та застосування ППС над формою. Доведено, що у формулюванні ППС над формою здійснено поєднання несумісних у діалектичному плані понять. А саме сукупність внутрішніх, стійких і визначальних зв'язків, що відображають основні риси та тенденції розвитку об'єктів і процесів, у цьому разі бухгалтерського обліку і фінансової звітності в господарських операціях превалює над способом існування та вираження змісту, організації та структури бухгалтерського обліку і фінансової звітності. Таке поєднання діалектично несумісних категорій може призводити до різних інтерпретацій сутності бухгалтерських записів і як наслідок змісту фінансової звітності. Розглянуто випадки застосування та використання ППС над формою як у нормативних документах, так і у практиці бухгалтерського обліку. Проаналізовано основні переваги та недоліки застосування ППС над формою в теорії та практиці бухгалтерського обліку під час ведення фінансово-господарської діяльності та міжнародного бізнесу. Дослідження показали, що застосування ППС над формою підвищує суб'єктивізм в обліку та багато в чому визначається кваліфікацією бухгалтера, який приймає професійне судження, та його морально-етичними якостями. Виявлено основні причини виникнення конфліктних ситуацій у разі застосування ППС над формою та запропоновано шляхи подолання наявних протиріч, які виникають у процесі відображення фактів господарської діяльності в бухгалтерському обліку між їхніми юридичним (документальним) оформленням та економічним змістом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(0)2 в + У052.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського